Wyścig kolarski Zęby Gryfa w Gryfinie [foto]

W ramach odbywających się Dni Gryfina, w piątek 1 maja wystartowała pierwsza edycja wyścigu kolarskiego w formule XC - Zęby Gryfa.

Kolarze rywalizowali na dwóch dystansach. Trasa VIP miała mieć długość ok 25 km, ostatecznie kolarze jadący tą trasą przejechali 38 km. Na trasie PRO o długości 55 km zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Gryfina w MTB.

Mistrzem Gryfina został Bartosz Banach, drugi był Remigiusz Kuźmicki a trzeci Paweł Piotrowicz. W kategorii par wygrał duet Mateusz Zdanowicz i Paweł Gołębicki, drudzy byli Filip Hasse i Zbigniew Kaczała a trzecie miejsce przypadło dla Małgorzaty i Huberta Lewandowskich.

Na trasie VIP w kategorii M1 zwyciężył Arkadiusz Kubasik a w kategorii M2 najszybszy okazał się Jacek Rudziński.

Wyścig Zęby Gryfa jest częścią zawodów wchodzących w skład Trybtyku Odrzańskiego. Kolejne wyścigi odbędą się w Moryniu i Słubicach.

W wyścigu wzięła udział skromna, dwuosobowa reprezentacja Bike Team Chojna, na dystansie VIP ścigali się Paweł Sławiński i Krystian Galicki.