Reklama [góra]

Dwie propozycje w sprawie wynagrodzenia burmistrza Chojny


Dwa projekty uchwał w sprawie wysokości wynagrodzenia burmistrza Chojny Adama Fedorowicza trafią pod obrady Rady Miejskiej w Chojnie. Sesja zaplanowana jest na najbliższy piątek 27 listopada. 

Pierwszy projekt został złożony przez klub radnych Inicjatywa Samorządowa, drugi przygotował sam burmistrz. Obecnie miesięczne wynagrodzenie Adama Fedorowicza wynosi 11 130 zł, więcej od burmistrza Chojny zarabia tylko burmistrz Gryfina.

Projekt radnych Inicjatywy Samorządowej

Radni opozycyjni proponują zmniejszenie poborów burmistrza do 9 180 złotych (dla porównania wójt Widuchowej zarabia 9 156 złotych a burmistrz Trzcińska Zdroju 8 460 złotych).
Na miesięczne pobory składa

- Gmina Chojna znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Kolejny rok nie wypracowuje nadwyżki operacyjnej, a to powoduje, że zadłuża się, gdyż roluje kolejne kredyty. Zalega z różnymi płatnościami, w tym z zobowiązaniami wobec ZUS. Ta sytuacja uniemożliwi Gminie aplikowanie o środki unijne. Zgodnie z zalecenie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie Gmina przystępuje do naprawy finansów publicznych. Jednym z elementów zmierzających do naprawy finansów jest obniżenie wynagrodzenia członkom ścisłego kierownictwa, tj. burmistrza, zastępcy, sekretarza i skarbnika. Rada Miejska w Chojnie korzystając ze swego uprawnienia dokonuje ustalenia wynagrodzenia burmistrzowi Gminy - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Projekt burmistrza w sprawie własnego wynagrodzenia

Burmistrz w projekcie, którym przygotował proponuje wynagrodzenie w wysokości 10 355 złotych. 

Obniżka dla radnych i sołtysów

Na tej samej sesji zostanie przedstawiony projekt dotyczący diet radnych i sołtysów. Jest propozycja aby diety obniżyć do 590 złotych (obecnie 700 zł). Z kolei przewodniczący Rady Miejskiej zamiast 1320 zł otrzymałby 1230 zł. 
Diety sołtysów mają być obniżone do 330 złotych.

36 komentarzy:

 1. Ale burmistrzowie Widuchowej i Trzcińska Zdroju nie zadłużyli tak gminy jak burmistrz w Chojnie to też trzeba brać pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 2. burmistrz powinien dostać średnią krajową jakaś odpowiedzialność za doprowadzenie gminy do bankructwa powinna być

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie średnią tylko najnizsza krajową!!! niech zobaczy jak to jest za tyle życ... za co on dostaje Tyle kasy? To chore...

   Usuń
  2. Proponuje 1200 brutto jak w Biedronce bez dodatkowych wynagrodzeń panu burmistrzowi a innym podnieść tylko trochę pobory

   Usuń
 3. Pobory nie obejmują dorabianie na delegacjach telefonie opłacanych przez podatników.Nam się podwyższa podatki bo gmina tonie .Uważam że że obniżka zaproponowana przez radnych i tak jest skromna.A to co proponuje burmistrz sam w swojej sprawie to żenada

  OdpowiedzUsuń
 4. To chyba jakiś żart ze strony burmistrza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest po prostu zgodne z zapisami planu naprawczego.
   Ciekawa sytuacja, którą wersję wybierze rada?

   Usuń
  2. ty klakier a kto płacił za ten plan i dawał wytczne .ogarnij się

   Usuń
 5. Śmiech na sali. Widać, że tacy ludzie, którzy dorwali się do tak zwanego koryta, sobie nie dadzą zrobić krzywdy i nadal będą korzystać jak najwięcej, choć innym każą zaciskać pasa. Myślę, że wiele osób głosowała na pana Fedorowicza po to, żeby sam sprzątał to szambo, w które wpuścił gminę Chojna, ale jak widać, sprzątać nie chce, ale korzystać ile wlezie - jak najbardziej. Ta pseudoobniżka jest żałosna, niech ktoś obliczy jak to wygląda procentowo, ile obniża sobie a ile innym. Żenada. Jak tacy ludzie mogą patrzeć ludziom w oczy bez wstydu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę się z Tobą zgodzić, ponieważ nie głosowałem na Fedorowicza ale w głowie siedziała mi myśl, że skoro przyczynił się do tak fatalnej sytuacji finansowej, to niech teraz się tłumaczy :) Ale jestem przekonany, że zdecydowana większość mieszkańców gminy dała się nabrać na to, że kontrkandydatka/kontrkandydat burmistrza są beznadziejni. Polityka podobna jak ta Platformy Obywatelskiej, polegająca na straszeniu konkurentem. Ja jestem pewny tego co napisałem na końcu, nie domniemam.

   Usuń
  2. Dlaczego moje obliczenia zostały usunięte. Przecież to tylko liczby. Nikogo nimi nie obraziłam. Podaję raz jeszcze - propozycja radnych obniżka o 17,52%, natomiast propozycja burmistrza to żenujące 6,96%. Obniżka diet radnych 15,71%, a przewodniczącego rady o 6,82%. Wniosek jest prosty. Przewodniczący poprze propozycję burmistrza, bo sam sobie nie będzie chciał zaszkodzić.

   Usuń
 6. TAKIEGO BEZNADZIEJNEGO BURMISTRZA TYLKO WYPIEPRZYC NA BRUK !!!!! ZA TAK BEZNADZIEJNE GOSPODARZENIE !!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Panowie radni może pobory burmistrza obniżyc do minimum a etaty zastępcy i sekretarza gminy zlikwidować jest przecież kryzys finansowy w NASZEJ GMINIE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O wspomnianych etatach nie decydują radni tylko burmistrz na podstawie ustawy o samorządzie gminnym. Co do kryzysu- to zastanowił bym się nad etatem pani skarbnik a dokładnie nad obsadą personalną

   Usuń
  2. Obojętnie kto o tym decyduje ale trzeba o tym poważnie pomyslec i się zastanowic.Beda z tego poteżne oszczednosci dla gminy.

   Usuń
 8. Panie Bucyk niech Pan nie odpuszcza p.Fedorowiczowi, p.Mrozowi to ewidentnie widać, że ręka rękę myje! Jak Mrozu na srsji czytał paragrafy w statucie ani razu nie spojrzał na Pana Bucyka wiedział, że on go zmiaźdźy!!! Panie Bucyk pobory burmistrza o połowę w dół i Morozowi też o połowę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bucyk na burmistrza!!!

   Usuń
  2. Popieram!!!!

   Usuń
 9. Jeszcze sto lat temu w Chojnie przed ratuszem na rynku stał pręgierz , przy którym batożono osoby działające na niekorzyść mieszkańców.
  Może pora aby przywrócić ten obyczaj ?
  Poza tym arogancja i pycha władzy przez ostatnie osiem lat urosła do takich rozmiarów , że PiS'owi zajmie jeszcze trochę czasu aby przywrócić normalność .
  Szkoda też, że ludzie nie mają honoru i jeśli ktoś nie radzi sobie , to nie potrafi odejść .
  Sytuacja w Chojnie to Titanic na chwilę przed zderzeniem z górą lodową albo rodzina , w której ojciec stracił pracę i nie ma pomysłu co dalej tylko pożycza kasę w providencie.
  Oczywiście można wszystko sprzedać i się zadłużyć ale to nie jest żadne wyjście.
  Chojna nie ma szczęścia do władz ale ludzie tak wybrali , więc niech cierpią teraz .
  Przypomnę , że ostatni niemiecki burmistrz Chojny zawisł na szubienicy na początku 1945 roku za swoje czyny .
  Teraz mamy inne czasy czyli demokrację i musimy się na razie godzić na taką chorą sytuację , że ktoś kto źle zarządza jeszcze bierze za to ogromne pieniądze .
  Wstyd , wstyd , wstyd.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, po czynach ich poznacie !!!
   Porównaj inteligenty i spostrzegawczy internauto jak wyglądała Chojna przed rządami Fedorowicza!

   Usuń
 10. Ludzie, nie wylewajcie pomyj na pana burmistrza, on, albo ktoś z jego rodziny może to przeczytać i zrobi się im przykro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noi o to chodzi! Jak nic innego nie pomaga to terapia WSTRZĄSOWA.Jestem nauczycielem i zarabiam 2,5tysiąca nasz p.burmistrz również jest nauczycielem i zarabia ponad 10tyś. Mi obcinają godziny bo trzeba oszczędzać, muszę spłacić kredyt za mieszkanie a p.burmistrz mieszka w komunalnym i jeszcze zrobił remont za Unijną kasę!!!

   Usuń
  2. MOWISZ O BURMISTRZU Z MORYNIA??????

   Usuń
 11. Osoby zarabiające minimalną krajową mogą mieć powody do zadowolenia. Od początku przyszłego roku dostaną sporą podwyżkę. Ministerstwo Pracy ogłosiło, że pracownikowi na pełnym etacie od stycznia 2016 nie można płacić mniej niż 1850 zł brutto.

  OdpowiedzUsuń
 12. w Mieszkowicach też nie źle płacą radnym!!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie mieszajcie sprawy burmistrza w czasie wojny, który został powieszony nie w Chojnie, w Schwedt za tchórzostwo. Skończyło się to wiadomo czym, zniszczeniem Chojny, podczas gdy wojsko polskie przeszło przez Chojnę i miasto stało prawie zupełnie niezburzone, efekt jest taki i widzimy jak została Chojna "odbudowana". A teraz co jest wojna, w czasach, gdy można było ujść od tego marazmu, a ludzie nie myślą zupełnie i wybierają "władze", że pożal się Boże. Z tym burmistrzem nie ma co pertraktować. On całkowicie zniszczy Chojnę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie rozumiem dlaczego pobory burmistrza mają być obniżone o 2 tys, złotych , a nie np. o 7 tys. Czy ktoś z radnych mógłby wyjaśnić jakim kluczem się kierowano wyliczając tak niską obniżkę płacy, Według mnie gdyby rada znacząco obniżyła pobory burmistrza, zastępcy, sekretarz, skarbnik itd, to ci wspaniali samorządowcy!!! sami podaliby się do dymisji bo oni myślą tylko o kasie dla siebie a nie o gminie.To takie proste,ale układy panie i panowie radni na to nie pozwolą czyż nie prawda, sami sobie odpowiedzcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kluczem obowiązującym są przepisy dotyczące wysokości zarobków burmistrzów w ustawie o pracownikach samorządowych. To są chyba najniższe możliwe zarobki burmistrza w takiej wielkości gminy jak Gmina Chojna.

   Usuń
 15. ja jestem nauczycielem z mianowaniem i zarabiam 2 tysiące z kawałkiem (podstawa+wychowawstwo+staż pracy), wymaga się od nas oszczędzania na wszystkim bo szkoła musi się wykazać oszczędnościami - to koszmar. W szkołach nie ma na nic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w niektórych szkołach nawet uczniów jest za mało a szkoły istnieją

   Usuń
 16. ech ech, bijecie pianę ale wystarczy poczytać ustawę o pracownikach samorządowych i okaże się że burmistrzowi nie można obniżyć pensji niżej niż wyliczył to klub opozycji w Radzie Miejskiej.

  OdpowiedzUsuń
 17. Burmistrz i jego świta to takie lokalne "ośmiorniczki".Dzięki obecnym władzom Gminy mamy obecnie taką małą "Warszawkę".Zdanie wyborców dla nich jest równe ZERU!!!

  OdpowiedzUsuń
 18. HI, hi, wy pianę bijecie , a on dalej obiecuje, czy aby na pewno wszystko ok. Likwiduje straż, zwalnia pracowników, na miłość boską, RADO GMINY zróbcie coś z tym człowiekiem. Może powołajcie R. SKRZYPKA, przynajmniej on miał odwagę zorganizować referendum. Czy przez zwolnienia kilku pracowników, chce naprawić soją nieudolność, Czy to aby zgodne z prawem, czy później gmina nie zapłaci za to z nawiązką ? Czy dalej szanowna RADO, pozwolicie komuś tak nieudolnemu trwonić pieniądze nas wszystkich?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 19. ten nauczyciel co pisze że zarabia jako mianowany 2tysiące kłamie bo nauczyciel mianowany zarabia 4tysiące wstyd za pisanie takich bzdur a to ten burmistrz podwyższył dodatki za poprzednika 10zł wychowawstwo a za tego 150 zł pięknie kiedy ma się krótką pamięća może to pan B albo K takie bzdury pisze a może wrócimy do czasów kiedy pan B i K pracowali na targowisku i jak to kupowało się mieszkania i inne no żal d... ściska że dzisiaj nasza Chojna jest taka piękna i moje lotnisko dzięki temu burmistrzowi a nie K teraz fajnie by się rządziło moja córka jest już w liceum nie doczekała obiecanego przedszkola bo pan K to tylko obiecywał a ten to robi ale kto tu pisze tylko Ci co mają klapki na oczach albo są z IS żałosne

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.