Reklama [góra]

Dzień Niepodległości w Przedszkolu w Widuchowej


Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

W dniu 10 listopada 2015 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Szacunek i miłość do Ojczyzny najmłodsi wyrazili poprzez recytację wierszy i śpiewanie pieśni o charakterze patriotycznym. W atmosferę powagi wprowadził dzieci wiersz W. Bełzy „Wyznanie wiary dziecięcia polskiego”, oraz przepięknie zaśpiewana pieśń patriotyczna „Rota”, która przypomniała dzieciom skąd się wywodzimy i kim jesteśmy. 


Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości, w której wzięły udział, dzieci, Rodzice i Dyrektor Małgorzata Kos i Pracownicy Przedszkola oraz zaproszeni Goście . Na uroczystość przybyli Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos, Sekretarz Gminy Andrzej Stachura, Dyrektor Publicznej Biblioteki w Widuchowej Nina Nowak, Agnieszka Madej, Przewodnicząca Rady Rodziców Wioletta Szturo oraz Przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej Wojciech Krosnowski.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszym przedszkolakom . Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki uczą się patriotyzmu oraz kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

M. Furman

1 komentarz:

  1. Super Przedszkole, panie pracujące również-cieszę się, że wożę tam swoje dziecko :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.