Reklama [góra]

Koncert Lecha Makowieckiego w CedyniWe wtorek 10 listopada podczas Wieczornicy z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Lecha Makowieckiego.

Lider zespołu "Zayazd", admirator Mickiewicza, fan Józefa Piłsudskiego i JP II. Sformatowany na polską tradycję, kulturę i edukację historyczną młodego pokolenia przez szlachetnie pojmowaną rozrywkę.

Lech Makowiecki– polski bard, poeta, autor tekstów, kompozytor, muzyk, scenarzysta i felietonista. Karierę muzyczną zaczynał w 1978 r., w znanym zespole country rockowym Babsztyl zastępując Czesławę Wasilewską. Makowiecki występował jako wokalista, gitarzysta i mandolinista. W 1986 r., założył i został liderem zespołu eastern country Zayazd z którym nagrał 5 płyt. W 1985 roku wraz z zespołem Babsztyl zdobył Złoty Pierścień na festiwalu piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu. W ramach działalności solowej Lech Makowiecki nagrał dwie płyty wpisujące się w nurt poezji śpiewanej z gatunku bardów. Płyty te skupione są na tematyce patriotycznej i historii polski z okresu II wojny światowej, jednocześnie będąc mocno osadzonymi we współczesności.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.