Reklama [góra]

Koniec remontu jednej z głównych ulic w Chojnie, Jagiellońska odebrana


W końcu października odbył się techniczny odbiór przebudowanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, zwanego popularnie schetynówką, ulicy Jagiellońskiej w Chojnie. Wnioskodawcą i inwestorem był Powiat Gryfiński, który wyłożył na tę inwestycję 2 581 988 zł. 


Wykorzystując przebudowę ulicy Jagiellońskiej gmina Chojna mogła bez zajęcia pasa drogowego, który kosztowałby ok. 80 000 zł, odtworzenia nawierzchni (koszt ok. 300 000zł) położyć kanalizację sanitarną. Ponadto gmina otrzymała materiał rozbiórkowy o wartości ok. 100 000 zł.

Przebudowa ulic: Słowiańskiej, Żółkiewskiego, Dworcowej i Jagiellońskiej w Chojnie, realizowana w ramach schetynówki, podzielona była na 3 etapy (lata 2012, 2013 i 2015). Łącznie kosztowała ona powiat ponad 8 mln zł.

Równolegle z przebudową ulicy Jagiellońskiej powiat wykonał remont jednej strony ulicy Barnkowo, którego wartość wyniosła 194 000 zł.

Od 2016 r. zamiast popularnej schetynówki będzie funkcjonował nowy Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Powiat złożył wniosek na przebudowę ulic: Armii Krajowej, 9.Maja i Pomorskiej. O ile wniosek zyska akceptację, to w przyszłym roku na to zadanie wydanych zostanie 7 mln zł, z czego gmina Gryfino doda 700 000 zł.

28 komentarzy:

 1. Panie Starosto dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteś niezorientowany, schetynówki to są w większosci fundusze przyznawane w 50% przez Państwo, 30% daje Powiat, 20% daje Gmina. a więc zasługa jest nie tylko pana Starosty, ale wiadomo, nie wszystkich stać na profesjonalny obiektywizm, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale i tak gmina dała najmniej

   Usuń
  2. Bo to nie jej droga, tylko powiatu!

   Usuń
  3. na 26 wniosków tylko 4 wygrały konkurs wtym powiat gryfiński. Trzeba się nieżle zorientowany napracować .Nikt nic nie przyznaje za darmo.

   Usuń
 3. I za trzy lata burmistrz Fedorowicz z Długoborskim będą robić kampanijny objazdowy cyrk i wmawiać ludziom że to oni (czytaj gmina) wykonywała całą tę robotę. Brawo Panie starosto!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. GDDKiA wykonuje remonty za "swoje"- nikt im nie dokłada (powiat, gmina, etc). Gdy gmina remontuje drogę to jedynie może starać się o środki unijne i inne ale nie powiatowe. Gdy powiat robi drogę to nie dość, że wszyscy wkoło robią zrzutkę, straszy że nie zrobi jak się nie dorzucą. Nie zły marketing.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a gmina Gryfino dokłada nałużycką wcześniej dołożyła na Flisaczą to krajówki więc nie ściemniaj albo mało wiesz

   Usuń
 5. Ja chciałbym się dowiedzieć ile inwestycji i przetargów wyszło z pod pióra pana burmistrza i jego fachowców w roku 2015 to będzie na pewno ciekawa lektura!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Brawo dla Starosty to za to , że zabrał kilkanaście metrów ulic , bo pamiętam jak wyglądały krzyżówki, a jak wyglądają teraz!! zmniejszone o 1/3 !!

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie dla kogo te pseudo wysepki?! Sralnie dla psów czy co to ma być? Niech teraz Starosta wsiada w ciężarówkę i spróbuje wykręcić na zwężonych przez siebie krzyżówkach TiRem!! Niby łaskawe dołożenie się do drogi a jednak skąpstwo i zabranie szerokości ulic!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dróg są drogowcy i normy oczyma ty mówisz

   Usuń
 8. Przykro się czyta te krętactwa redaktora przeczytajcie jak to jest napisane niedługo wszystko zrobi pan starosta za pieniądze cudze powiat na drogi dokłada tylko o 10% mniej niż gmina bez schetynówek i pomocy gminy mógłby tylko palcem pomachać w bucie jak mu nie wstyd ciągle przepisywać sobie wszystko. przypomnę powiat 30% gmina 20% państwo 50% . Myślałam, że redaktor portalu umie pisać stylistycznie i po polsku, ale tak się pisze, żeby nikt nie zrozumiał i chwalił starostę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to informacja prasowa, takie same artykuły są na innych portalach

   Usuń
 9. a lampy kto dał pieniądze bo są ładne

  OdpowiedzUsuń
 10. Panie Pawle my wiemy, że Pan jest blisko starosty tym bardziej powinien Pan nie usuwać wpisów trzeba umieć przyjmować i te które mają trochę krytyki proszę pamiętać że radnym przy staroście się tylko bywa a........................... pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zajmuje się moderowaniem ani usuwaniem wpisów na tej stronie. Robią to redaktorzy dyżurni lub automatycznie google`owski system antyspamowy.
   Jestem tak samo blisko starosty jak i pozostałych burmistrzów, wójtów i samorządowców w naszym regionie :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 11. dla mnie mieszkańca Chojny sprawa jest prosta, i burmistrz i starosta nie wydają pieniędzy z własnej kieszeni, jest tylko różnica taka, że starostwo wychodzi z długu i jeszcze potrafi robić fajne inwestycje w Chojnie,a nasz burmistrz wpędza nas w katastrofę finansową. Dlatego uważam jako stary mieszkaniec Chojny, że pan Fedorowicz powinien jeszcze bardzo długo nosić teczkę dla pana starosty i PILNIE SIĘ UCZYĆ. Bo tak naprawdę on odejdzie , a my za to wszystko zapłacimy,podatki, programy naprawcze. brak inwestycji, likwidacje szkół. I jakie on poniesie kosekwencje swojej niekompetencji, pytam się!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. szkoda że pan starosta jak był burmistrzem to nic nie zrobił dla Chojny przez osiem lat tylko obiecanki przedszkole lotnisko stało osiem lat i powiedział bym że z tą teczką to odwrotnie i starzy mieszkańcy to pamiętają więc proszę nas nie obrażać bo ja to naprawdę mieszkam w Chojnie już 60 lat a moje dzieci na lotnisku jest to nasza druga Chojna a pan Konarski miał do dyspozycji pieniądze z mienia poradzieckiego i zrobił wielkie G jak dostaje się pieniądze na inwestycje tak jak powiat to można wiele no ale myślę że każdy widzi to co chce brak obiektywizmu mają ci co noszą klapki na oczach jak konie proponuję temu co te bzdury napisał zdjąć klapki ale uważam że krótko mieszka w Chojnie pewno opozycja Pan K, S , a może M albo B.R.

  OdpowiedzUsuń
 13. To zapoznaj się dobrze z historią kiedy podłączono lotnisko do oczyszczalni przebudowano ulicę Narciarską kiedy powstał dom środowiskowy..... bo nic nie wiesz a pleciesz

  OdpowiedzUsuń
 14. informacja o powiecie a nie o staroście u niektórych komentatorów ujawniają się kompleksy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jaka uczciwa informacja prasowa Starostwa. a gdzie informacja o tym jaki naprawdę był udział w inwestycjach państwa w ramach dofinasowania Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych i Gminy Chojna. raptem wyjdzie ze z tych 8 mln to 4 mln dało państwo z budżetu centralnego a z pozostałych 4 mln to Powiat zapłacił 2,4 mln bo Gmina Chojna dołożyła się 1,6 mln

   Usuń
 15. fajna droga tylko dlaczego gmina zapłaciła dotychczas wykonawcy za położone rury i wodociąg razem z1 zł i to ne jedyne kłopoty jakie narobiła milion

  OdpowiedzUsuń
 16. co by nie powiedzieć drogi są piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 17. dlaczego gmina Chojna wydaje pieniądze na nieswoje drogi i powiększa zadłużenie Gminy?? Dlaczego Radni pozwalają na to Burmistrzowi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo musiałaby więcej zapłacić za naprawę po ułożonych rurach, bo przedsiębiorcy i mieszkańcy płacą im podatki i danniny...

   Usuń
  2. a starostwo utrzymuje się z łaski niebios a nie z odpisów od naszych podatków zapewne. Z tego co wyliczyli to i tak byłoby o kilkaset tysięcy taniej.

   Usuń
 18. Upssss, jak to drażni niektórych. Najlepszą odpowiedzia jest pytanie: a ile ulic zrobił pan starosta ze schetynówki?

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.