Reklama [góra]

Paczka dla Rodaka i Bohatera


"Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" jest akcją zapoczątkowaną przez trzech szczecinian - Wojciecha Woźniaka, Łukasza Szełemeja i Bartłomieja Ilcewicza. 

Pomysł akcji zrodził się podczas lipcowej XXIV Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki-Wilno. W trakcie marszu do Wilna pielgrzymi spotykali na swojej drodze wielu rodaków mieszkających na Litwie, którzy częstowali wszystkich pątników, czym tylko mogli.

W 2014 roku, Wojciech Woźniak, jeden z organizatorów akcji, spotkał na swojej drodze panią Aleksandrę, która witała pielgrzymów kilkoma kanapkami oraz marchewkami z przydomowego ogrodu. Wzruszające zdjęcie, które wtedy wykonał, zainicjowało plan pomocy naszym rodakom. Do pomysłu włączył się także ks. Maciej Szmuc z Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, który udostępnił specjalne konto zbiórki oraz wsparł organizacyjnie przedsięwzięcie.

Jako Pro Patria Chojna oraz Chojna24.pl również pragniemy dołączyć się do akcji Rodakom na Kresach. Wspólnie przeprowadzimy zbiórkę długoterminowych produktów żywnościowych, odzieży, wyprawek szkolnych i innych darów, które przekażemy organizatorom. Oni natomiast przakażą je potrzebującym Rodakom na Kresach.

Zachęcamy do przynoszenia darów w postaci prowiantu o charakterze długoterminowym (np. mąka, cukier, makaron, konserwy, kasza) dla Polaków mieszkających na Litwie, których nie stać na wyprawienie godnych Świąt Narodzenia Pańskiego. Dary można przynosić do siedziby redakcji Chojna24.pl przy ulicy Bałtyckiej 14 od poniedziałku do piątku między 8:30 a 16.30.

Można również wesprzeć fundację finansowo uiszczając wpłatę na konto:
PL 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757
Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
Adres: Ul. Wieniawskiego 5, 71-142 Szczecin
Dopisek: „KRESY”

1 komentarz:

  1. https://www.facebook.com/events/451382208406175/

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.