Reklama [góra]

Powiat chce budować w Chojnie przychodnię zdrowia


Powiat Gryfiński chce stworzyć w Chojnie przychodnie lekarską z lekarzami specjalistami. Prace budowlane w budynku przy ulicy Dworcowej mogą już ruszyć w przyszłym roku.

Przychodnia lekarska miałby znajdować się w budynku przy ulicy Dworcowej w którym mieści się Urząd Pracy. We wtorek 24 listopada teren planowanej inwestycji wizytowali radni Rady Powiatu z Komisji Ochrony Cywilnej, Zagrożeń Nadzwyczajnych i Administracji Zespolonej, której przewodniczącym jest radny Paweł Sławiński.

- Jest już gotowy projekt i dokumentacja - mówi sekretarz powiatu Barbara Rawecka.

W przychodni znajdą się między innymi gabinet laryngologiczny, ginekologiczny, chirurgiczny, okulistyczny, pomieszczenia dla lekarzy pierwszego kontaktu (POZ) oraz sale zabiegowe.

W planach znajduje się również budowa windy przystosowanej dla osób niepełnosprawnych.

Prace budowlane będą podzielone na dwa etapy, rozłożone na dwa lata. W pierwszej kolejności zostaną przygotowane pomieszczenia dla poradni Psychologiczno - Pedagogicznej na trzecim piętrze. Następnie zostaną przygotowane pomieszczenia lekarskie. Cała inwestycja to koszt ok 1,6 mln złotych. 

23 komentarze:

 1. A czy powiat będzie startował do konkursu w NFZ o świadczenie usług medycznych w naszym rejonie ??????
  Czy dla kogo to będzie budowane , dla najemcy - Podmiotu mającego obecny kontrakt z NFZ firmą "SALS" czy innej ?????
  Z tego co się orientuję to mamy wolny rynek na świadczenie usług medycznych i każdy może startować do konkursu ogłaszanego przez NFZ na świadczenie usług medycznych w zakresie lekarzy pierwszego kontaktu jak i innych.NFZ wybiera najlepsza -najtańszą ofertę :)
  Więc skoro np "salus" ma umowę na takie usługi to on, nie gmina ,nie powiat, ani starosta ,ani burmistrz powinien zapewnić pomieszczenia ,specjalistów, mieć umowę z transportem medycznym .
  Prywatna firma wygrała kontrakt za świadczenie którego dostaje określone pieniądze !!!!!!!
  Ciekawi mnie czy SALUS płaci dzierżawę za zajmowane pomieszczenia ,budynek przy ulicy Kościuszki ??????
  A może to wszystko ze względu na budująca się konkurencje przy ulicy ODRZAŃSKIEJ !!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem z Chojny ale ostatnio zauwazylam ze kolo starego szpitalatrwa jakas budowa. Co tam ma byc? Czy tam ma cos powstac?

   Usuń
 2. Już raz wzieli się za budowę szpitala, i co z tego wyszło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapytaj swojego burmistrza

   Usuń
 3. Powiat ma partnera jakim jest spółka Dom Lekarski (zarządzająca szpitalem), już teraz lekarze specjaliści ze Szpitala Powiatowego przyjmują w budynku tzw. przychodni kolejowej (niedaleko Netto), który jest wystawiony na sprzedaż (jego właścicielem jest Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy).
  Przychodnia w Chojnie wygląda niezbyt estetycznie. W Gryfinie takich przychodni jest kilka, niech ich będzie jak najwięcej i w naszej miejscowości, to zwiększy konkurencyjność a pacjenci sami wybiorą miejsce, gdzie będą chcieli się leczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, dla przychodni przy ul. Kościuszki przydała by się w końcu konkurencja. A planowana miejscówka jest wręcz idealna. Blisko środki komunikacji PKS, PKP a dla zmotoryzowanych znajdzie się miejsce na parkingu.

   Usuń
  2. niech bedzie jedna przyvhodnia lekarska a konkretna ze wszystkimi specjalistami ,zeby nie jezdzic nie szukac lekarzy w innych miastach i czekac miesiacami ,j co wazne po godzinach pracy zeby nie odwalali prywaty tak jak to zauwazylam w iinych przychodniach ,dlaczego tyle lat stoi budynek nie skonczony niby mialbyc szpital,masakra pieniadze poszly w bloto tosie nazywa polska oszczednosc .Pan Panie radny powiatowy powinien zaczac dzialac w tym kierunku zeby powstala porzadna przychodnia z prawxziwego zdarzenia,wszystko co potrzeba nie musze tu wymieniac wszyscy wiemy o co chodzi ,nie wyobrazam sobie zeby bylo inaczej ,Chojna duze miasteczko zeby pozadnego nawet gabinetu ginekologicznego nie bylo i normalnego lekarza gin.za duzo i za dlugo by pisac ,prosze dzialac !

   Usuń
 4. jestem za! salus jest nieestetyczny a lekarze i pielęgniarki w większości nie miłe, pracują jakby za karę; konkurencja by im się przydała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. napewno by się przydała i to już dawno

   Usuń
 5. Nareszcie ktoś pomyśał o ludziach i o tym zeby rozgonić ten spęd z salusa. bo inaczej tego nazwać nie można .

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo by się w Chojnie przychodnia przydała, jestem za

  OdpowiedzUsuń
 7. W koncu ktos pomyslal o dobrej przychodni,ja wole z dziecmi isc prywatnie niz do przychodni SALUS,brak miejsca by usiasc z dzieckiem powinien znalesc sie malutki kacik dla dziecka dp zabawy no ale nie stety tego brak w naszej przychodni ul kosciuszki.Nawet jak sie telefonicznie chce czlowiek umowic na wizyte do lekarza to pigulki wielkie siii maja a tak nie powinno byc.Jestem za zeby powstala nowa przychodnia

  OdpowiedzUsuń
 8. A dlaczego nikt nie napisze o "przemiłej" Pani doktór z byłej Przychodni Kolejowej.Tam dopiero jest horror.Wzywana jest Policja na interwencje,raz wzywana przez Panią doktór,innym razem przez pacjentów.Skargi do przełożonych też nie przynoszą efektów.Reasumując ,pacjenci z Salusa chyba nie mają powodów do narzekań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jej poprzedniczka była niewiele lepsza.

   Usuń
 9. Popieram Gmina nie może to Powiat przynajmniej się postara o specjalistów dla nas

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać wyraźnie , że ludzie w Chojnie zupełnie nie jarzą o co chodzi z ochroną zdrowia .Specjalistyką zajmuje się powiat .Szpital wynajmował w budynku Przychodni kolejowej gabinety i przyjmowali tam lekarze specjaliści .Niestety WOMP właściciel Przychodni Kolejowej Chce ją sprzedać za ok 1,4 mln i specjaliści muszą opuścić te gabinety .Dlatego powiat będzie remontował i przygotowywał gabinety przy ulicy Dworcowej .Ludzie muszą zrozumieć , że nie będzie więcej specjalistów ,będzie ich dokładnie tylu ile obecnie ich przyjmuje w Przychodni Kolejowej .Rodzi się pytanie dlaczego Dom Lekarski prywatny właściciel szpitala w Gryfinie nie kupi obecnie wynajmowanej Przychodni kolejowej tylko czeka ,aby państwowy podmiot-powiat za kwotę 1,6 mln dostosował mu gabinety w nowym miejscu , Dom Lekarski nie ponosi żadnych kosztów .Same profity .Oj coś mi tu nieładnie pachnie .

   Usuń
  2. Rozumiem ,że niektórzy anonimowi wpisywacze (patrz powyżej) mają mentalność kalego-źle jak kalemu ukradną krowę , a dobrze jak kali komuś ukradnie krowę .Już tłumaczę .Jak powiat za nasze pieniądze zrobi jednemu prywatnemu inwestorowi przychodnię to wszystko jest ok , a oczerniamy drugiego prywatnego inwestora -salusa .Ja akurat jestem zadowolony z opieki w Salusie i wiem że lepsze jest wrogiem dobrego. A jakoś tak nikt nie mówi o straconej szansie na rehabilitację -poprzedni rehabilitant podobno "zapomniał " złożyć ofertę do NFZ i przyjmuje tylko prywatnie ,a my jeździmy do Trzcińska i Mieszkowic .Ale obciach .Gdzie były nasze władze .I oczywiście Dom Lekarski nie będzie tego realizował -dlaczego bo mu się to nie opłaca. Oni specjaliści z Domu Lekarskiego robią tylko to co im się opłaca .A jak ktoś naiwny myśli że zmniejszą się kolejki to gratuluję takiego myślenia.

   Usuń
  3. bredzisz coś , żle słuchałeś albo poprostu nie rozumiesz

   Usuń
 10. ciekawe facet ,że oczerniasz z imienia i nazwiska panią mazurek , a sam frajerze odważniaku nie przedstawisz się i pozostajesz anonimowy , ale bochater przez ch

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałbym zapytać kiedy powiat zrobi specjalistykę i gabinety poz np w Mieszkowicach , Trzcińsku Zdroju ,Cedyni .Taki chojny powiat to czemu nie .Tak tracić publiczne pieniądze dla prywatnego podmiotu jakim jest Dom Lekarski super . Jeszcze przy tym niektóry niektórzy radni mówią ,że to dobrze Żeby była konkurecja . Ok ale niech to robi Dom Lekarski za własne prywatne pieniądze , a nie publiczne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kochany powiat dba o dobre wykorzystanie budynku i usługi dla mieszkańców które świaczy tam poadnia pedag- psychol, komunikacja a w przyszłości także szpital powiatowy a nie dom lekarski jak bełkoczesz.

   Usuń
  2. JAKI SZPITAL KRETYNIE ,CHYBA COŚ BRAŁEŚ, PRZYZNAJ SIĘ

   Usuń
 12. BURAKI JESTEŚCIE, CIESZCIE SIĘ ZE DOM LEKARSKI COŚ ZROBI BO PIERWSZE GMINA ODDŁUŻENIE DRUGIE JAK TRWOGA TO DO SZCZECINA DOM LEKARSKI DUPĘ RATUJE A ILE PERSONELU MEDYCZNEGO WŁAŚNIE TAM PRACUJE OBECNIE Z NASZEGO REJONU A ILE SKRUCHĘ JEBNIE JAK DO SKUTKU DOJDZIE ??? SAM JESTEM CIEKAWY BO CZAS TRACĘ NA DOJAZDY A RODZINA DZIECI SWOJE HOBBY???ZAINTERESOWANY!!!

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.