Reklama [góra]

Przedszkolaki z wizytą w urzędzie


W poniedziałek 16 listopada grupa „ Pszczółek „ i „ Smerfów” z  Gminnego Przedszkola z Widuchowej wraz ze swoimi  wychowawczyniami  Małgorzatą F. i Anną S. odwiedziły Urząd Gminy w Widuchowej.


Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos, oraz Sekretarz Andrzej Stachura przyjęli niecodziennych gości. Chętnie opowiadali dzieciom o pracy urzędników i funkcji urzędu w gminie. Przedszkolaki zapoznały się ze strukturą organizacyjną urzędu, oraz zwiedziły poszczególne referaty. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach oraz jakie sprawy można w Urzędzie załatwić. Ponadto zwiedziły salę konferencyjną. Zasiadły za stołem, przy którym zazwyczaj obradują radni i sołtysi na posiedzeniach. Nasi mali mieszkańcy bezbłędnie rozpoznali symbole gminne i narodowe, które są ozdobą urzędowych sal. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały upominek.

Serdecznie dziękujemy za tak interesujące, pełne wrażeń spotkanie. Wizyta w Urzędzie Gminy Widuchowa wzbogaciła wiedzę dzieci na temat działalności najważniejszej instytucji w najbliższym środowisku.

Wychowawczynie: M. Furman i A. Sojka-Durejko

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.