Reklama [góra]

Starostwo wydaje album "Pokolenia"


"Pokolenia" - taki tytuł nosi najnowszy album wydany przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie. Album poświęcony jest mieszkańcom regionu, jego premiera miała miejsce podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu w Gryfinie. 

Album został opracowany przez Monikę Baczyńską - Podjasek, Barbarę Rawecką i Sylwię Sowińską. W książce znajdują się między innymi teksty opublikowane na naszym portalu. W pracach przy redagowaniu brał udział nasz dziennikarz - regionalista Andrzej Krywalewicz.

- W tym albumie poświęconym mieszkańcom od Zielina, Osinowa Dolnego, Krajnika Dolnego, Babina czy Parnicy, aż po Radziszewo i Żelewo, każdy znajdzie miejsce dla siebie. Historia dała nam szansę, abyśmy mogli rozwijać się, pracować, a przede wszystkim żyć w pokoju. niech ten czas trwa jak najdłużej - pisze we wstępie starosta Wojciech Konarski.

W albumie znajdziemy informację na temat Rejonu Pamięci Narodowej, poznamy historię pierwszych osadników ziemi chojeńskiej i gryfińskiej oraz przeczytamy na temat laureatów corocznej Nagrody Starosty Gryfińskiego i stypendystów powiatu.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.