Reklama [góra]

Wieczornica Patriotyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Moryniu10 listopada, o godz. 17.00 w sali moryńskiego Geoparku miała miejsce uroczystość
z okazji Święta Niepodległości. Bogaty program artystyczny sprawił, iż sala wypełniona była po brzegi. Pieśni patriotyczne zaprezentowali artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu (instr. Ewa Kwiecień), natomiast do wspólnego śpiewania wszystkich zgromadzonych zachęciło Trio Akordeonowe. Akcentem poetyckim nawiązującym do miłości do Ojczyzny była recytacja wiersza Wisławy Szymborskiej p.t. „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” w wykonaniu Urszuli Kaczmarek.

Wspaniały program przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach (pod kierunkiem pań: Anny Jońcy, Katarzyny Potapińskiej oraz Ks. Jacka Markowskiego) – był to montaż słowno-muzyczny p.t. „Z pamiętnika Józefa Piłsudskiego”oraz skecze „Sonda uliczna” i „Cud nad Wisłą”.

W ostatniej części programu wystąpił Tadek Wasilewski, którego koncert dedykowany był pierwszym mieszkańcom Gminy Moryń.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Burmistrz Morynia Józef Piątek oraz Urząd Miejski w Moryniu.

Organizator uroczystości - Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu – składa serdeczne podziękowania współorganizatorom i wykonawcom, a są to: młodzież z ZSCKR w Mieszkowicach, panie: Anna Jońca, Katarzyna Potapińska, Ilona Włodarczyk oraz Ks. Jacek Markowski, Stowarzyszenie Przyjaciół Morynia i Jeziora Morzycko oraz p. Barbara Potyraj-Janicka, Marek i Marta Susiccy – „Meble używane, antyki, dzieła sztuki”, Zarząd Miasta Moryń i Parafia Moryń – pomoc w realizacji zadania, p. Urszula Kaczmarek (prezentacja wiersza), panowie Damian Rumbuć i Ryszard Czapski – nagłośnienie, p. Adam Nowiński - prezentacja multimedialna, p. Katarzyna Kupczyk – mikroporty, Dyrekcja Teatru Polskiego – użyczenie strojów, Koła Gospodyń Wiejskich: z Witnicy, Mirowa, Przyjezierza, Bielina i Starego Objezierza, - wspaniałe wypieki.

Ponadto Dyrekcja MOK serdecznie dziękuje koleżankom i kolegom z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację oraz wszystkim przybyłym gościom.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.