Reklama [góra]

Jasełka w Szkole Podstawowej w Krzymowie


Długoletnią tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów z klas starszych pod opieką nauczycielek: Jolanty Czapskiej, Małgorzaty Kowalczyk –Skrzypek i Katarzyny Przygody. W tym roku przedstawienie jasełkowe odbyło się 22 grudnia.

W świątecznie udekorowanym holu zebrali się Dyrektor Halina Puchalska, rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy obsługi.
Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w bożonarodzeniowy nastrój, a dobrą zabawę zapewnili aktorzy występujący w przedstawieniu.

Zgromadzeni po raz kolejny, w oryginalnej oprawie fabularnej, mogli przeżyć historię Maryi i Józefa, która została „opowiedziana” wnuczkom przez babcię. Oprócz przesłania religijnego tegoroczne jasełka niosły ze sobą inne ważne przesłanie: „Pamiętaj! Nikt w święta nie powinien być samotny!”. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia przeciętnej polskiej rodziny i oczywiście z życia nowonarodzonego Jezusa, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów ( w tym roku gościnnie wystąpiły uczennice z klas III i II), przeplatana była kolędami i pastorałkami. Atrakcją okazał się występ grupy przedszkolnej, którą przygotowała pani Iwona Surmacz. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły do piosenki o tematyce świątecznej.

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali przemówienia i świątecznych życzeń Pani Dyrektor, a następnie wszyscy, w świątecznych nastrojach, udali się do klas na spotkania wigilijno-opłatkowe.
Wkład pracy dzieci, nauczycieli i rodziców opłacił się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie na publiczności. Natomiast uczniowie klas IV – VI , II, III po raz kolejny  mieli: możliwość uczestniczenia w tradycji szkolnej, a także sposobność zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich i wokalnych.

M. Kowalczyk - Skrzypek

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.