Reklama [góra]

Nakręceni na czytanie


Jak się okazuje dzieci lubią czytać książki. Muszą być one jednak, pisane zrozumiałym dla nich językiem i pięknie ilustrowane.

Swoja miłość do książek udowodnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Czelinie, którzy 11.12.2015 r. w Dębnowskiej Książnicy uczestniczyli w spotkaniu z autorami publikacji regionalnej „O Lestku, dzielnych giermkach i ich wyprawie”.

Podczas spotkania chłopcy poznali Lestka, zabawnego rycerza przewodnika, który podróżując po Bajeczniej Krainie Pomorza Zachodniego przeżywa niebywałe przygody. Mieli możliwość odbycia rozmowy z pomysłodawcą i ilustratorem książki Leszkiem Włodkowskim – Moszejem oraz autorką rymowanego tekstu Mileną Szewczyk.

Twórcy barwnie i z humorem opowiedzieli o etapach pracy nad książką, okolicznościach powoływania do życia poszczególnych bohaterów oraz ich wszelkim podobieństwie do realnych osób.

Młodzi czytelnicy oczarowani prezentacją multimedialną książki, związanymi z nią anegdotami i magią, zdobiących bibliotekę, bożonarodzeniowych dekoracji chłonęli każde wypowiedziane tam słowo.

Wyjeżdżając z Dębna każdy z nich zabrał ze sobą książkę z dedykacją od autorów i ogromną chęć do jej przeczytania.

Aneta Nowek

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.