Reklama [góra]

Opłakany stan drogi na Kaliską, mieszkańcy pozostawieni sami sobie [video]


Mieszkańcy Kaliskiej, niewielkiej osady niedaleko Chojny, mają ogromny problem z dojazdem do swoich domów, droga jest w bardzo złym stanie, choć przed wyborami burmistrz w swoich ulotkach chwalił się jej remontem. Mieszkają tu 22 osoby. Cztery lata temu prowadząca tam droga dojazdowa była remontowa w momencie gdy prowadzono prace związane z budową kanalizacji. Wysypano grubą warstwę szutru i kamieni. Niedawno zostały zamontowane również uliczne lampy solarne.

O ile o stan lamp nikt nie musi się póki co martwić, tak droga znajduje się w opłakanym stanie. Obecnie droga usiana jest dziurami, które w skuteczny sposób utrudniają poruszanie się tamtejszym mieszkańcom. Wszystkie prośby i apele kierowane w kierunku gminy nie przynoszą żadnego skutku - mówią mieszkańcy.


Przed wyborami, burmistrz Chojny w swoich materiałach wyborczych informował o wyremontowaniu wspomnianej drogi. Dzisiaj nie przypomina ona w niczym tej z fotografii zamieszczonej w biuletynie.

Taki zły stan infrastruktury, oprócz bycia problematycznym dla mieszkańców Kaliskiej, stwarza również dla nich olbrzymie niebezpieczeństwo. O ile wysoko osadzony na kołach wóz strażacki nie będzie miał większych problemów z dojazdem na miejsce zdarzenia, to dojazd choćby karetki pogotowia lub radiowozu może być kłopotliwy.

Mieszkańcy Kaliskiej wystosowali pisma do burmistrza w których informują o uszkodzeniach swoich samochodów. Mimo, że zapytanie zostało wysłane już jakiś czas temu, do tej pory nie otrzymali żadnej odpowiedzi.

6 komentarzy:

 1. TAKA DROGA DOCIERAMY DO HURTOWNI GS OBOK BIEDRONKI NISZCZAC NASZE SAMOCHODY A PLACIMY PODATKI DO URZEDU W CHOJNIE JEZDZI NIA RADNY I SIEDZI CICHO DO KONCA KADENCJI KASA DROGE NISZCZA CIEZAROWKI KTORE REMONTUJA CHOJENSKIE ULICE ZENADA,

  OdpowiedzUsuń
 2. Czesc drogi jest gminna ale reszta GSu (od slupow bramy) wiec problem lezy po srodku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. ULICA SŁOWIAŃSKA ZA CMENTARZEM RÓWNIEŻ JEST W OPŁAKANYM STANIE. RADNI TYLKO DOCIERAJĄ DO NAS PRZED WYBORAMI, ABY ULOTKI DOSTARCZYĆ, A PÓŹNIEJ....;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobna sytuacja jest na końcu ulicy Owocowej. Nie dość, że na drodze jest mnóstwo pogłębiających się dziur, to do tego brak jest oświetlenia :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Z TEGO WYNIKA ZE BURMISTRZ MALO WIDZI .I RADNI TEZ PRZED WYBORAMI GLASKALI

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.