Reklama [góra]

Pijany weekend - policja nie będzie pobłażać!


Mimo wielu apeli i informacji o absolutnym zakazie zasiadania za kierownicą w stanie nietrzeźwym, niestety nie brakuje osób pozbawionych zdrowego rozsądku.

W miniony weekend gryfińscy policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierujących, z których najwięcej promili miał kierujący zatrzymany przez chojeńskich policjantów. Wydmuchał on 2,38 promila alkoholu. Ponadto w trakcie wykonywania z nim czynności znieważył on funkcjonariuszy policji za co odpowie w trybie przyśpieszonym przed Sądem Rejonowym w Gryfinie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Najwięcej kierowców jadących "wężykiem" w miniony weekend zatrzymali policjanci z Posterunku Policji Widuchowa - Banie. Takich na ich terenie było czterech. Ponad 1,30 promila alkoholu miał 32 letni mieszkaniec gminy Banie, który kierował samochodem osobowym marki Ford Focus.

Nie będzie pobłażania dla tych, którzy po pijanemu wsiadają za kierownicę i stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Nietrzeźwi kierujący będą zatrzymywani przez policjantów i karani przez gryfiński sąd w trybie przyśpieszonym. W okresie przed świątecznym,w czasie Świąt i na przełomie roku będą wzmożone kontrole policyjne.

Źródło: KPP Gryfino, fot.: archiwum

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.