Reklama [góra]

Świąteczny Jarmark w Chojnie


W piątkowe popołudnie na przed ratuszem odbył się tradycyjnie, jak co roku Kiermasz Bożonarodzeniowy. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek można było poczuć świąteczną atmosferę. Na stoiskach nie zabrakło świątecznych atrakcji. 


Były stroiki, bombki, choineczki, wianuszki, pierniczki, zawieszki, świeczniki, aniołki, opaski, bałwanki,kwiaty, kartki świąteczne, szyszki, ciasta, uszka ,pierogi, wędliny, miody, suszone grzyby, orzechy, tradycyjne potrawy i wiele kolorowych upominków.
Dopełnieniem imprezy była prezentacja Szopki Bożonarodzeniowej autorstwa M. Janus. Podczas Kiermaszu z inicjatywy wolontariuszek przeprowadzono zbiórkę przedmiotów na rzecz Kojca w Gryfinie.

Dziękuję Kołom Gospodyń Wiejskich z Krzymowa, Mirowa, Stowarzyszeniu- "Strzelczyn", Małgorzacie Strzelak, Arturowi Downarowi, Środowiskowemu Domowi Samopomocy, Roksanie Konnenberg, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu, Krystynie Jędruszkiewicz, Katarzynie Myszogląd, Katarzynie Mruk,
Domowi Pomocy w Moryniu, Mirosławie Janus, Wolontariuszkom , uczestnikom zajęć Koła "Pryzmat", pracownikom Centrum Kultury za pomoc w organizacji Kiermaszu Bożonarodzeniowego oraz mieszkańcom za udział w imprezie.

Barbara Andrzejczyk- dyrektor Centrum Kultury w Chojnie

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.