Reklama [góra]

Cedyńskie światełko do nieba w 24 finale WOŚP [foto]W niedzielne popołudnie i wieczór 10 stycznia na Placu Wolności zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu wraz z dziećmi i młodzieżą szkolną utworzył Sztab 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem Mierzymy wysoko. Dzięki zaangażowaniu kwestorów, druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz licznych społeczników a przede wszystkim darczyńców, udało się zebrać kwotę 18.000,01 zł !

Poprawiliśmy tym samym wynik osiągnięty podczas ubiegłorocznego finału o 724,40 zł. W 2015 roku zebraliśmy 17.275,61 zł

Zebrane w tym roku pieniądze, będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych
dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki seniorów.

Wolontariusze byli obecni we wszystkich miejscowościach naszej gminy. Największe wpłaty od darczyńców miały miejsce w Lubiechowie Dolnym i Górnym, w Osinowie Dolnym oraz w Cedyni podczas licytacji i cieszącej się ogromną popularnością loterii fantowej.

Tym razem, cedyński 24. finał WOŚP, odbył się w samym sercu miasta. Scena plenerowa była miejscem prezentacji i występów artystycznych. Zimowa aura, nie zniechęciła ludzi dobrej woli. Punktualnie o 15.00 - gromkim Sie ma! zebrani na scenie uczestnicy finału, wolontariusze, samorządowcy i liderzy, rozgonili zebrane nad Cedynią chmury i rozpoczęli wspólną zabawę. Atmosferę podgrzewało wspólne ognisko i koksowniki. Ciepłą strawę zapewniła Restauracja Ariva, a słodki poczęstunek, ciasta kawę i herbatę, ufundowały Koła Gospodyń Wiejskich. Symboliczna złotówka za sprzedane wiktuały była przeznaczona na akcję WOŚP.

Pozyskaliśmy również wpłaty celowe od darczyńców. Uzyskane w tym roku środki wyniosły 1450zł. Tyle też wydatkowano z budżetu na organizację całości wydarzenia.

Z dobrego serca zaprezentowali pokazy sprawności: Społeczne Stowarzyszenie Ratownicze z Morynia oraz Cedyńskie Bractwo Historyczne Comitatus. Z programem artystycznym wystąpiły: zespół śpiewaczy Kalimera, Maja i Julia Zielinkiewicz z Chojny, Agata Krupińska, Wiktoria Walczak, Wiktoria Kalarus, Beata Dziura, Milena Kroczak, Marta Garbart Sadłowska i Kapela Rewir z Chojny. Gwiazdą wieczoru była Anna Krajewska Pędzik, która uświetniła swoim recitalem kulminacyjny moment wydarzenia – światełko do nieba. Druhowie strażacy rozświetlili niebo nad Cedynią, dzięki ofiarowanym specjalnie na tę akcję fajerwerkom oraz lampionom. Przez cały czas towarzyszył nam muzycznie DJ Fafiq.

Pragniemy raz jeszcze podziękować za udział i pomoc w organizacji wydarzenia, wszystkim zaangażowanym, wolontariuszom, nauczycielom, wykonawcom, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedyni oraz dyrekcji i pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Cedyni.

Podsumowując cedyński 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odczuwamy radość z uzyskanego wyniku kwesty a piknikowa, integracyjna atmosfera spotkania, na długo pozostanie w miłej pamięci uczestników. Nasz wkład jest kolejną kroplą optymizmu wlaną w wielkie dzieło pomocy na rzecz najmłodszych i seniorów. Zawsze mierzmy wysoko!

Serdecznie dziękujemy za Państwa dar serca!

Cedyński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zobacz zdjęcia z finału WOŚP w Cedyni

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.