Reklama [góra]

COKiS zaprasza na warsztaty fotograficzneCedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na zajęcia fotograficzne. Pierwsze spotkanie informacyjno - organizacyjne odbędzie się we wtorek 12 stycznia w Świetlicy Tęcza przy Placu Wolności 4. o godz. 18.00. 

Oferta jest skierowana do uczestników zajęć świetlicowych jak i dorosłych. W czasie warsztatów fotograficznych uczęszczający posiądą wiedzę z zakresu obsługi profesjonalnej lustrzanki cyfrowej, nauczą się podstawowych terminów oraz zgłębią tajniki fotografii. Zajęcia są bezpłatne.
Warsztaty prowadzi Paweł Woźnicki.

Zakres planowanych działań

Zajęcia będę miały charakter cykliczny (raz w tygodniu), na których uczestnicy posiądą wiedzę z zakresu szeroko pojętej fotografii oraz obsługi profesjonalnych aparatów cyfrowych. Warsztaty kierowane są do każdej grupy wiekowej – w zależności od wieki oraz wiedzy powstaną wyselekcjonowane grupy dla poszczególnych uczestników.

W późniejszej działalności zasięgiem zostaną objęte równiej sołectwa Gminy Cedynia, aby każdy, w szczególności dzieci i młodzież, miał możliwość nabycia wiedzy i podzielenia się nią poprzez wykonanie własnych fotografii.

Planowane jest również łączenie poszczególnych zajęć stałych oferowanych przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, np. plastycznych lub tanecznych z fotograficznymi. Po każdej dokumentacji fotograficznej otrzymamy gotowy materiał na stronę domową Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Przygotowanie teoretyczne - uczestnik przyswoi wiedzę ogólną i szczegółową:
ekspozycja, czas naświetlania, przysłona oraz czułość na światło matrycy ISO,
w dalszej części cyfrowa obróbka wcześniej wykonanych zdjęć,
omówienie i wyjaśnienie (na przykładach) budowy lustrzanki cyfrowej oraz wszystkich rodzajów obiektywów (szerokokątnych, zmiennoogniskowych, stało-ogniskowych oraz teleobiektywów),
zapoznanie się z fachową terminologią itp.

Przygotowanie praktyczne -uczestnik przyswoi wiedzę praktyczną:
praktyczne użycie „w terenie” lustrzanki cyfrowej,
wykorzystanie różnych rodzajów obiektywów w zależności od wymagań środowiska,
fotografowanie przy różnych warunkach oświetleniowych z podziałem na źródło (światło zastane, światło dodane, światło mieszane) oraz charakter (świa­tło twarde/ostre, światło miękkie, światło miękkie) itp., fotografie kolorowe, w sepii oraz czarno-białe.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.