Reklama [góra]

Pijany kierowca bez uprawnień zatrzymany przez policję niedaleko Morynia


Pijany, mężczyzna bez uprawnień kierował samochodem osobowym w miejscowości Klępicz w gminie Moryń. Kiedy policjanci w dniu 18 stycznia zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki BMW wyczuli od kierującego charakterystyczną woń alkoholu z ust.

Badanie wykazało, że 25 letni mieszkaniec gminy Cedynia ma ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że młodemu mężczyźnie w 2014 roku zatrzymano prawo jazdy za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wczoraj Sąd Rejonowy w Gryfinie, Zamiejscowy VI Wydział Karny z siedzibą w Chojnie aresztował 25 latka na okres dwóch miesięcy.

Policja apeluje i ostrzega aby nie wsiadać za kierownicę samochodu lub na jednoślad po spożyciu alkoholu. Każdy kto wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Od lipca 2015 r po nowelizacji Kodeksu Karnego drastycznie wzrosły kary za kierowanie samochodem po spożyciu alkoholu. Nie ma pobłażania Policji i Sądu na takie zachowania.


Źródło: KPP Gryfino

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.