Reklama [góra]

Spotkanie z przyszłymi dziennikarzami w gimnazjum w Góralicach [video]


O tym jak wygląda praca dziennikarza dyskutowali uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach. 

Z inicjatywy polonistki Małgorzaty Mikołajczyk młodzież z Koła Dziennikarskiego działającego w szkole, spotkała się z redaktorem naczelnym i twórcą portalu Chojna24.pl - Pawłem Sławińskim.

Podczas prawie dwugodzinnych warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak wygląda "od kuchni" praca dziennikarza. Dlaczego młodzi ludzie myślą właśnie o takim kierunku swojej kariery zawodowej?- Chcę zostać dziennikarzem bo jest to interesujące, to moja pasja, chce przekazywać ludziom prawdę - powiedział Krzysztof Mieszko, uczeń II klasy.

W gimnazjum wydawana jest szkolna gazetka pt. "Piąta Strona Świata".

- Założyłam szkolną gazetkę ponieważ uważam, że jest to coś czego brakuje w naszej szkole - mówi Małgorzata Mikołajczyk, nauczycielka oraz opiekunka koła młodych dziennikarzy.

Zajęcia były zróżnicowane i bardzo ciekawe. Oczywiście nie zabrakło humoru i dobrej zabawy. Odkryliśmy tajemnice przeprowadzania wywiadów i pisania artykułów.

- Bardzo się cieszę, że mogłem spotkać się z młodzieżą. Każde zaproszenie do szkół przyjmuje z ogromnym entuzjazmem, fajne jest to, że uczniowie spełniają swoje marzenia i pasję, jeszcze lepiej, gdy pomagają im w tym nauczyciele - powiedział Paweł Sławiński.

Szczególnie ekscytująca była część teoretyczna spotkania, podczas której uczestnicy przezwyciężali strach i stanęli przed kamerą, a nawet sami realizowali wywiady.

Tekst i reportaż wideo powstał w ramach warsztatów, autorami są ich uczestnicy. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.