Reklama [góra]

Tabu, O.S.T.R., Karolina Czarnecka oraz Łona i Webber. Ruszyła sprzedaż biletów na koncerty na Włóczykiju.


W Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie wystartowała sprzedaż biletów na trzy festiwalowe wieczory koncertowe w Gryfińskim Domu Kultury, podczas których wystąpią Tabu, O.S.T.R., Karolina Czarnecka oraz Łona i Webber.TABU – 26 lutego, godz. 22.00


Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrał prawie pół tysiąca koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał 4 studyjne albumy. Zespół został również 2 razy zaproszony do znanej polskiej trasy Punky Reggae Live. Najnowszy album "Meteory" został wydany w 2015 roku. Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae - Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.


O.S.T.R. – 2 marca, godz. 20.30

Pod pseudonimem O.S.T.R. kryje się polski raper, freestyle'owiec, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku związany z oficyną Asfalt Records - Adam Andrzej Ostrowski. Ostry ma na koncie kilkanaście płyt studyjnych, z czego znaczna część osiągnęła status złotej lub platynowej. Wspólnie z duetem Skinny Patrini wyprodukował album zawierający muzykę do głośnego filmu "Galerianki" Katarzyny Rosłaniec. Otrzymał dwa Fryderyki - za krążki "HollyŁódź" i "O.c.b". Jest też czterokrotnym laureatem Ślizgerów - wyróżnień przyznawanych przez miesięcznik zajmujący się m.in. kulturą hip-hopową. W lutym tuż przed Włóczykijem ukaże się jego najnowsza płyta.


Karolina Czarnecka + Łona i Webber – 5 marca, godz. 21.00

Karolina Czarnecka to studentka IV roku Akademii Teatralnej w Warszawie i absolwentka Wydziału Sztuki Lalkaraskiej w Białymstoku. Ważnym momentem w jej karierze był udział w finale XVI Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej, podczas którego została wyróżniona Nagrodą Specjalną, przyznaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Kolejnym istotnym momentem był występ podczas 35 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie znalazła się w gronie dziesięciu finalistek, wykonując m.in. piosenkę "Hera, koka, hasz, LSD", cover zespołu The Tiger Lillies. Wykonanie stało się hitem internetu, uzyskując ponad 15 milionów odsłon na kanale YouTube. W 2014 roku artystka zadebiutowała na deskach teatralnych, w spektaklu "Miłość blondynki" w reżyserii Krystyny Jandy. Następnie dołączyła do obsady teatru Pożar w Burdelu. Współpracowała także z Agatą Duda-Gracz.Na jesieni 2014 roku ukazała się debiutancka płyta artystki, Epka pt: "Córka".

Łona i Webber to pochodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam "Łona" Zieliński i producent Andrzej "Webber" Mikosz. Ich wspólny oficjalny debiut nastąpił wraz z wydaniem płyty "Koniec żartów", która ukazała się nakładem cenionej wytwórni Asfalt Records, znanej z wydawania ambitnej odmiany hip-hopu. Już przy okazji pierwszego albumu, środowisko fanów i krytyków muzycznych zwróciło uwagę na niebanalny styl Łony, przepełniony inteligentnym humorem oraz na produkcje Webbera, ze smakiem nawiązujące do klasycznej nowojorskiej stylistyki, jednocześnie swobodnie czerpiące z analogowej syntezy. Łona od początku przyzwyczaja słuchacza do nietypowego charakteru swojej twórczości: poczynając od rozmowy telefonicznej z Bogiem (interpretacja tego utworu była jednym z tematów na maturze z języka polskiego), poprzez konwersację z cutami (skrecze oparte na fragmentach utworów innych artystów), aż do rapowania bez użycia polskich znaków (na przekór internautom stroniącym od używania prawego klawisza ALT). To tylko część nietuzinkowych pomysłów realizowanych przez szczecińskich artystów.

Kipiące sceniczną energią koncerty Łony i Webbera od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Poza ponad 300 koncertami w Polsce, duet odwiedził m.in. Wielką Brytanię, Czechy, Słowację czy Niemcy, wszędzie spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem. W tym roku także występowali na wielu największych festiwalach w naszym kraju Heineken Opener, Off Festival, Hip Hop Kemp, Męskie Granie.

Oprócz koncertów w Gryfińskim Domu Kultury bardziej kameralne wydarzenia muzyczne organizowane będą również w Klubie Festiwalowym u Suszka. Na Włóczykiju wystąpią tam: Fruitcakes (zespół aktora Tomasza Ziętka), GRUFF! oraz Snowid. Bilety na te wydarzenia pojawią się w sprzedaży 8 lutego.

Ceny biletów: 25 zł (Tabu), 30 zł (O.S.T.R.), 35 zł (Karolina Czarnecka + Łona i Webber).

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.