Reklama [góra]

Wesoło i muzycznie w sali moryńskiego Geoparku


W piątek 22 stycznia w godzinach popołudniowych sala Geoparku wypełniła się po brzegi. Wśród przybyłych gości znaleźli się nie tylko zaproszeni Seniorzy z okazji ich święta, ale również wszyscy, którzy pragnęli uczcić to urokliwe wydarzenie, jakim jest Dzień Babci i Dziadka.

Po życzeniach złożonych przez Burmistrza Morynia Józefa Piątka oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Koneckiego, wiersz ułożony specjalnie na tę wspaniałą uroczystość zaprezentowała nasza lokalna poetka p. Urszula Kaczmarek. Następnie,

z bogatym programem artystycznym zaprezentowali się wokaliści i zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu. Gościnnie wystąpili uczniowie ognisk muzycznych w Chojnie Hubert Kwiecień – akordeon i Michał Bresiński – keyboard oraz uczeń Szkoły Muzycznej w Myśliborzu Julian Dumicz – akordeon.

Na koniec na scenie pojawił się długo wyczekiwany moryński zespół Trio Akordeonowe

w składzie Ewa Kwiecień, Jan Ogonowski, Zygfryd Ferdynus oraz perkusista Werner Kopp

(ze Schwedt). Zespół swoim kapitalnym koncertem (wśród utworów tanga, walce czy polki) porwali do tańca parę, która niedawno obchodziła jubileusz „50-lecia małżeństwa”. Ogromną niespodziankę sprawił jeden z członków zespołu – p. Zygfryd Ferdynus, który oprócz świetnej gry na akordeonie zaskoczył wszystkich, prezentując kilka utworów na saksofonie.

Wieczór minął w wesołej, ciepłej atmosferze przy słodkim poczęstunku, kawie i herbacie. Wszystkim przybyłym gościom składamy serdeczne podziękowania za wspaniałą frekwencję i wyjątkowy klimat podczas spotkania.

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.