Reklama [góra]

Co z tą wodą w Mieszkowicach? Jest odpowiedź zakładu komunalnego


Otrzymaliśmy odpowiedź od Zakładu Usług Komunalnych w Mieszkowicach w sprawie jakości wody. Sprawą zajęliśmy się na prośbę naszego czytelnika. 

Wczoraj w artykule Sygnał od czytelnika: problemy z wodą w Mieszkowicach opublikowaliśmy zdjęcie wody pochodzącej z kranu mieszkania w Mieszkowicach. 

Poniżej prezentujemy odpowiedź uzyskaną od Kamila Wachholza, zastępcy kierownika zakładu ZUK sp.  z o.o.:

W dniu 02.02.2016r. nasz Zakład usunął awarię przy ul. Warszawskiej i zmuszony był do chwilowego wyłączenia zestawu hydroforowego zaopatrującego sieć wodociągową miasta Mieszkowice, by skutecznie dokonać naprawy uszkodzonego odcinka wodociągu.

Wyłączenie trwało ok. 5 min., co niestety spowodowało wtórne zanieczyszczenie wody poprzez zerwanie osadów, które tworzą się w sieciach wodociągowych, a szczególności na końcówkach sieci, a z taką sytuacją mamy do czynienia przy ul. Chojeńskiej.

Za utrudnienia spowodowane chwilowym pogorszeniem jakości wody nasza Spółka przeprasza i prosi o wyrozumiałość.

W latach 2011-2015 Spółka dokonała wymiany blisko 1,2 km sieci przy ul. Dworcowej, ul. Poniatowskiego i ul. Ogrodowej, wyłączając z eksploatacji najgorsze odcinki sieci z rur stalowych i cementowo-azbestowych, które są bardzo podatne na korozję i powstawanie osadów. W bieżącym roku planujemy wymianę rur stalowych przy ul. Łącznej i ul. Warszawskiej na długości 0,6 km.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.