Reklama [góra]

Dni Cedyni bez średniowiecznych wojów? [foto] [video]Od wielu lat stałym elementem Dni Cedyni jest średniowieczna osada pod Górą Czcibora i wydarzenie "Cedyńskie spotkania z historią". Udział rekonstruktorów w tegorocznej edycji imprezy stoi pod dużym znakiem zapytania. 


Rekonstruktorzy skonfliktowali się z władzami Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu i zapowiadają, że rezygnują z udziału w imprezie.

- Zeszłoroczne Cedyńskie Spotkania z Historią były ostatnimi w znanej Wam formie. Oficjalnie oświadczamy, że po Spotkaniach 2015 z przykrością doszliśmy do wniosku, że wizje nasza i obecnego zarządu Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu są zbyt różne, by możliwa była bezkolizyjna współpraca i tym samym rezygnujemy z organizacji tej imprezy - czytamy na stronie "Cedyńskie Spotkania z Historią" na portalu społecznościowym facebook. 

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dyrektora COKiS Pawła Pawłowskiego, okazało się, że o całej sprawie dowiedział się od nas, a żaden z rekonstruktorów się z nim nie kontaktował - Pragnę oświadczyć, że trwają przygotowania do kolejnej edycji Cedyńskich Spotkań z Historią. Jutro spotykam się z rodzimym bractwem historycznym i wkrótce ukaże się oficjalne zaproszenie do zgłaszania się na kolejne Dni Cedyni. Ich rozmach będzie oczywiście uzależniony od otrzymanego dofinansowania. Złożyliśmy już jeden wniosek a wkrótce kolejny. Jak zwykle mierzymy wysoko. Jestem też w kontakcie z organizatorami pierwszej imprezy z 1999 roku! Mamy zamiar pozytywnie zaskoczyć w tym roku, ale nie chcę zdradzać szczegółów. Proszę o cierpliwość w tym temacie. Zależy mi aby bitwa była rzeczywiście bitwą a nie markowaniem walki... Liczę, że uda się to w tym roku zmienić. Wioska rzemieślników oraz inne imprezy towarzyszące będą stałym punktem programu pod Górą Czcibora. Jako współorganizator imprezy w 1999 r czuję się mocno z nią związany emocjonalnie i mentalnie. Zapewniam, że tegoroczne Dni Cedyni będą historią stały!

Poniżej publikujemy post ze strony Cedyńskie Spotkania z Historią na portalu facebook, w komentarzach znajduje się również odpowiedź dyrektora COKiS Pawła Pawłowskiego. 


Witajcie,wiadomość, jaką mamy Wam do przekazania raczej nie będzie tą, jakiej spodziewalibyście się w tym momencie...
Posted by Cedyńskie Spotkania z Historią // Meeting with History in Cedynia on 6 luty 2016

Tak wyglądały Cedyńskie Spotkania z Historią w roku ubiegłym:


Zobacz zdjęcia: Dni Cedyni - dzień II
Zobacz zdjęcia: Dni Cedyni - dzień I 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.