Reklama [góra]

Jak oszczędzać na paliwie w dużej firmie?


Duże firmy nierzadko dysponują flotą samochodowa, której utrzymanie jest dość kosztowne. Na koszty te nie składają się tylko ubezpieczenia, cykliczne przeglądy, drobne naprawy i opłaty leasingowe, ale przede wszystkim koszty zakupu paliwa. By ograniczyć jego zużycie warto zainteresować się nowoczesnymi rozwiązaniami, które od jakiegoś czasu wykorzystywane są przez liczne firmy transportowe na całym świecie. O jakich rozwiązaniach mowa?

Nowoczesne platformy GPS

Rozwiązaniem, które może nas zainteresować i pomóc nam istotnie zredukować koszty paliwa, jest między innymi platforma GPS, dzięki której będziemy mogli na bieżąco śledzić stan techniczny naszych pojazdów, zużycie paliwa, nieekonomiczną jazdę oraz wiele innych tego typu sytuacji. Mówiąc o największych zaletach tego typu narzędzi wspomnieć trzeba przede wszystkim o:
  • wirtualnej książce serwisowej – pozwoli nam ona kontrolować stan techniczny naszej floty, gdyż bezpośrednio przekłada się on na zużycie paliwa; regularne przeprowadzanie przeglądów, serwisowanie oraz utrzymywanie optymalnego poziomu powietrza w oponach to czynniki, które mają wpływ na zużycie paliwa, a co za tym idzie ponoszone przez naszą firmę koszty;
  • planowaniu optymalnych tras – korzystając z nowoczesnych platform GPS w kilka chwil przejrzymy wszystkie archiwalne trasy i wybierzemy te, które zapewniają minimalizację kosztów; wyeliminujemy też wolne przebiegi, co ewidentnie przełoży się na rentowność;
  • kontroli zatrudnionych kierowców – niezwykle kosztownym działaniem, na które często pozwalają sobie kierowcy, jest niepotrzebne pozostawianie włączonego silnika na jałowym biegu; zdarzenia tego typu mogą generować naprawdę duże koszty, które przy większej flocie samochodowej mogą okazać się naprawdę znaczące; dobre platformy GSM raportują o takich zdarzeniach i pozwalają je szybko eliminować.

Oczywiście nie są to wszystkie zalety stosowania platform GMS, ale kilka najważniejszych punktów. Punktów, które najbardziej działają na wyobraźnię przedsiębiorców i potwierdzają, że inwestycja w nowoczesne rozwiązania jest jak najbardziej rozsądnym i potrzebnym działaniem. (źródło: http://www.gpsguardian.pl/)

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.