Reklama [góra]

Maja walczy o powrót do normalnego życiaMaja Widzińska z Klępicza w gminie Moryń skończyła właśnie 2 latka, sporo czasu spędziła niestety w szpitalach. Dziewczynka przeszła poważną operację guza mózgu, teraz walczy o powrót do normalnego życia i dzieciństwa. 

Maja urodziła się w Święto Niepodległości 11 listopada 2013 roku.

"Była" wiecznie uśmiechniętą dziewczynką - taką naszą rodzinną śmieszką - pogodnym i radosnym dzieckiem. Bez problemów nawiązywała kontakty z ludźmi przyciągając ich życzliwość. Szybko pojawiły się jej pierwsze słowa. Interesowało ją wszystko, co było wokół niej. Jej ciekawość świata była ogromna. Niestety - choroba którą zdiagnozowano u Mai w 14 miesiącu - guz mózgu - całkowicie ją odmieniła. Teraz jest dzieckiem które tylko leży, mówi parę wyrazów, próbuje być radosnym dzieckiem pomimo choroby. Odżywia się przez PEG - to specjalny przyrząd wprowadzony do żołądka. 


Dziewczynka przeszła kilka poważnych operacji, które pomimo usunięcia guza spowodowały również spustoszenie w jej małej główce. Maja ma zanik nerwów wzrokowych oraz padaczkę. 

Po blisko pięciu miesięcznym pobycie w szpitalach wyszła do domu. Maja na dzień dzisiejszy nie siedzi, nie ma mowy o chodzeniu, nie je samodzielnie i nie bawi się. Ciężko pracuje ćwicząc z rehabilitantami i rodzicami. Nie wiadomo czy dziecko widzi, na to pytanie odpowie wizyta u specjalisty, która jest zaplanowana na marzec. 

W imieniu Mai, rodziców oraz własnym bardzo prosimy o pomoc.

Konto do wpłat dla Mai:
Fundacja Pomocy Dzieciom "Słoneczny Uśmiech"
PKO BP 95 1020 2906 0000 1902 0327 0139
Bardzo dziękujemy za każdą wpłate w imieniu własnym i rodziny Mai.

Można również pomóc przekazując 1% podatku: 
Fundacja Pomocy Dzieciom "Słoneczny Uśmiech"
ul. Kunickiego 5/201, 30-134 Kraków
KRS 0000502080
z dopiskiem Maja Widzińska

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.