Reklama [góra]

Nadzwyczajna sesja w Chojnie, w programie obrad jeden punkt [video]


Na wniosek czterech radnych na najbliższą środę zwołana zostanie nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Chojnie. W programie jeden ważny punkt, dotyczący przyszłości gminy Chojna w Związku Gmin Dolnej Odry. 

Wniosek został złożony przez radnych Wspólnoty Samorządowej - Stanisława Drapaluka, Jacka Prusa, Bronisława Krzyżanowskiego i Michała Buraka.

W programie znajduje się jeden ważny punkt, mianowicie jest to Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchylenia uchwały Nr XIII/95/2015 Rady Miejskiej w Chojnie z dnia 26 października 2015 r. w sprawie wystąpienia Gminy Chojna ze Związku Gmin Dolnej Odry. druk nr 1/XIX/2016. Będzie to kolejna próba powrotu do związku.

W artykule Radni nie chcą wrócić do Związku Gmin Dolnej Odry informowaliśmy o zdecydowanym sprzeciwie radnych w kwestii przynależności gminy do ZGDO. Według radnych opozycyjnych Chojna posiadając Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych może sama zająć się gospodarką odpadami komunalnymi z większą korzyścią dla mieszkańców.

Sesja odbędzie się w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego o godz. 16:00.
Na zdj. Radny Bronisław Krzyżanowski na ostatniej sesji chciał powtórzenia głosowania w sprawie wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego uchylenia uchwały w sprawie wystąpienia gminy Chojna z ZGDO. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.