Reklama [góra]

O zmianie płci z reżyserką w kinie Gryf, reżyserka Karolina Bielawska kolejnym gościem kina Gryf
Kolejnym gościem gryfińskiego kina będzie reżyserka głośnego filmu dokumentalnego „Mów Mi Marianna” Karolina Bielawska. Autorka spotka się z widzami 11 marca (piątek), o godz. 19.30, przy okazji projekcji swojego filmu.

„Mów Mi Marianna” opowiada o dramatycznych losach osoby, która zdecydowała się na zmianę płci. Kiedy Marianna chce być Marianną do końca – nie tylko emocjonalnie, ale też cieleśnie i prawnie – musi zrezygnować z całego swojego dotychczasowego życia. Musi zostawić żonę i córki, pogodzić się z odrzuceniem i brakiem akceptacji ze strony rodziców, z samotnością.

Film odsłania emocje i motywacje głównej bohaterki, subtelnie opisuje relacje z bliskimi, pokazuje i utratę, i narodziny miłości. Do warstwy dokumentalnej autorka dodaje teatralną ramę, pozwalającą Mariannie nazwać i wytłumaczyć – sobie i innym – każdy ze swoich trudnych wyborów.

"Mów Mi Marianna" miała swoją międzynarodową premierę na festiwalu w Locarno, gdzie zdobyła jedną z kilkunastu nagród. Należy do najczęściej nagradzanych polskich filmów ostatniego roku.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.