Reklama [góra]

70. lat szkoły w Chojnie [foto]


Jubileusz 70-lecia istnienia obchodziła szkoła, obecnie Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie. Uroczystości związane z okrągłym jubileuszem odbyły się w piątek 18 marca. 

Na zdj. Dyrektor Gimnazjum Wioletta Jesiołowska
W kościele pw. Świętej Trójcy odbyła się msza święta, następnie uczniowie, pracownicy szkoły oraz zebrani goście przemaszerowali ulicami Chojny. Na placu przed gimnazjum odbył się uroczysty apel. Sztandar szkoły został odznaczony Kombatanckim Krzyżem Pamiątkowym przyznanym przez Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych. Przy budynku szkoły dokonano odsłonięcia pamiątkowego kamienia.

Na zdj. Dr hab. profesor US Radosław Skrycki.

W szkolnej auli odbyło się przemówienie zasłużonych gości i absolwentów. Dr hab. profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Radosław Skrycki przedstawił prelekcję "Uczniowie, terminatorzy i studenci, czyli rzut oka na historię szkolnictwa w Chojnie". Goście wysłuchali również recitalu Aleksandry Bałachowskiej oraz części artystycznej przygotowanej przez Szkolne Koło Teatralne "Fanaberia".

Szkoła rozpoczęła działalność tuż po wojnie 1 września 1945 roku. Do budynku przy ulicy Szkolnej placówka została przeniesiona w marcu 1946 roku. W 1963 roku szkoła otrzymała patrona, został nim Janusz Korczak. W 1999 roku w wyniku reformy edukacji stworzono Zespół Szkół składający się ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W 2004 roku szkolne mury opuścili ostatni uczniowie szkoły podstawowej a w budynku pozostawiono klasy gimnazjalne.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.