Reklama [góra]

Co dalej ze zniszczoną infrastrukturą turystyczną nad jeziorem Ostrów?


Na początku tygodnia informowaliśmy o zniszczonej infrastrukturze turystycznej nad jeziorem Ostrów w Stokach. Sprawą zajęliśmy się na prośbę naszego czytelnika. Otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie od Nadleśnictwa Chojna. 

W artykule Wątpliwa atrakcja nad jeziorem, czy zdążą naprawić infrastrukturę przed sezonem? pisaliśmy o zniszczonym zadaszeniu i konieczności zakonserwowania urządzeń placu zabaw. Infrastruktura została wybudowana kilka lat temu przez gminę Chojna dzięki zewnętrznemu dofinansowaniu. Właścicielem terenu jest jednak nadleśnictwo.

Poniżej publikujemy odpowiedź otrzymana od Nadleśniczego Nadleśnictwa Chojna Andrzeja Wysockiego

(...) Nadleśnictwo Chojna informuje, że przedmiotowe urządzenia turystyczne znajdujące się w pobliżu plaży nad jeziorem Ostrów przy miejscowości Stoki, są własnością Urzędu Miejskiego w Chojnie, postawione przez Urząd Miejski w Chojnie na terenie będącym w zarządzie administracyjnym Nadleśnictwa Chojna. Nadleśnictwo Chojna zgodnie z obowiązującymi przepisami w terminie do dnia 31.03.2016 r. zobligowane jest do dokonania przeglądu stanu technicznego urządzeń infrastruktury turystycznej będącej własnością nadleśnictwa. Po wykonaniu takiego przeglądu i określeniu stanu technicznego poszczególnych urządzeń oraz zakresu niezbędnych prac do wykonania, realizowane są ustalone zalecenia. Prace te wykonywane są niezwłocznie przed rozpoczęciem okresu turystycznego, jak również na bieżąco w trakcie sezonu turystycznego, gdy zachodzi taka niezbędna konieczność. Infrastruktura turystyczna będąca przedmiotem Państwa zainteresowania znajduje się na naszym terenie, jednak nie stanowi ona własności Nadleśnictwa Chojna, stąd też niemożliwe jest ponoszenie przez nadleśnictwo kosztów na jej utrzymanie, naprawę czy konserwację. Omawiane miejsce znajdujące się nad jeziorem Ostrów jest tzw. "dziką plażą" stanowiącą fragment większego wydzielenia będącego w użytkowaniu gospodarki leśnej, dla którego nie przewidziano w planach nadleśnictwa zagospodarowania turystycznego. Nadleśnictwo Chojna we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych w Szczecinie, w ramach zagospodarowania turystycznego okolic jeziora Ostrów, realizuje zagospodarowanie miejsca biwakowego wyznaczonego nieopodal ośrodka Politechniki. Powstająca tam infrastruktura turystyczna na pewno umożliwi przebywającym turystom przyjemne spędzenie czasu na łonie przyrody. Nadleśnictwo Chojna ze swojej strony może jedynie w odniesieniu do zniszczonego zadaszenia, którego użytkowanie jest już nie możliwe z uwagi na jego stan techniczny, a przede wszystkim ze względu na poprawę bezpieczeństwa osób tam przebywających, podjąć działania własnymi środkami w celu uporządkowania terenu i uprzątnięcia zniszczonego zadaszenia. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.