Reklama [góra]

Kiermasz świąteczny w Moryniu


W sobotę 19 marca br. na rynku moryńskim odbył się kolejny kiermasz tym razem z okazji Świąt Wielkanocnych. Wszystkich wystawców oraz gości odwiedzających jarmark powitał Burmistrz Morynia Józef Piątek, który na koniec złożył życzenia z okazji zbliżających się świąt. 

Na stoiskach można było nabyć m.in. tradycyjne palmy wielkanocne, pięknie wyszywane serwety i obrusy, wypiekane przez dzieci ciastka (baranki i zajączki) oraz wiele innych wspaniałych ozdób związanych ze świętami.
Prowadzone były także mini warsztaty, podczas których można było własnoręcznie wykonać ozdobę wielkanocną. Sołectwo Przyjezierze i Przyjezierskie Koło Gospodyń Wiejskich oprócz sprzedaży wyrobów prowadziło kwestę na rzecz Piotrusia Wróbla - chorującego na siatkówczaka obuocznego. Podobną akcję prowadziły dzieci z Klubu Małego Artysty działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu, które ze sprzedaży własnoręcznie robionych drobnych upominków zebrały kwotę 106 zł.


Na scenie muzycznej zaprezentowały się zespoły i soliści z MOK w Moryniu. Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego był Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu.

Marta Cacek
MOK Moryń

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.