Reklama [góra]

Noc Muzeów - placówka z Gozdowic zaprasza do współpracy


Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej z siedzibą w Mieszkowicach zaprasza osoby prywatne, stowarzyszenia i instytucje do współpracy przy organizacji Nocy Muzeów, którą zamierzamy przeprowadzić wspólnie w maju 2016 roku.

W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 roku w poznańskim Muzeum Narodowym. W kolejnych latach wiele placówek przyłączyło się do tej atrakcyjnej formy prezentacji swojej działalności.

W tym roku zamierzamy po raz pierwszy zorganizować takie przedsięwzięcie w obu placówkach muzealnych znajdujących się w Gozdowicach oraz Starych Łysogórkach. Apelujemy więc o pomoc w przygotowaniu wystawy czasowej, którą moglibyśmy zaprezentować zwiedzającym. W tym celu poszukujemy archiwalnych zdjęć, plakatów, artykułów prasowych i nagrań filmowych, dotyczących historii Mieszkowic oraz uroczystości, które odbywały się w przeszłości na terenie Rejonu Pamięci Narodowej. Interesują nas także materiały związane z historią obu muzeów i pomników znajdujących się na wyżej wymienionym obszarze.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 91 466 939 oraz 914145210, email: muzeum.gozdowice@interia.pl, bądź do osobistej wizyty w Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego w Gozdowicach.

Dyrektor i Rada Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego 
oraz Dziejów Ziemi MieszkowickiejBrak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.