Reklama [góra]

Parafia Lubicz dla Piotrusia


Dramatyczna sytuacja chorego Piotrusia z Żórawia wyzwoliła w ludzkich sercach niezwykłą energię dobroci i wrażliwości na niesienie szlachetnej pomocy. Niemal pół Europy walczy o to by udała się operacja i proces rehabilitacji. 

Swoją małą cząstkę w to dzieło włożyli wierni z parafii w Lubiczu (z Bolkowic, Babinka, Czarnówka, Zaborza i Włodkowic), którzy w różnych formach zbiórki czy to poprzez ofiary do puszek zbierane po Mszach św., czy przez zbiórki „grosików” w sklepach a także podczas indywidualnych odwiedzin w wielu domach uzbierali do tej pory 3625 zł 52 gr

W Pacholętach Zespół Ludowy „Macierzanka” uzbierał 770 zł a sami mieszkańcy w bardzo spontanicznej zbiórce dorzucili jeszcze 900 zł

Bardzo piękną postawę zaprezentowali również piłkarze Legii Warszawa, którzy na apel ks. Roberta Gołębiowskiego z Lubicza ofiarowali na aukcję licytacyjną dwie koszulki: Ondreja Dudy i Nemanji Nikolica, na których podpisali się wszyscy piłkarze oraz kilka kart zawodniczych z autografami piłkarzy. Te piękne dary z pozdrowieniami od futbolistów z Warszawy przywiózł sam do Lubicza reprezentant Polski Tomasz Jodłowiec, serdeczny przyjaciel ks. Roberta. 

W niedzielę 13 marca w świetlicy wiejskiej w Lubiczu odbędzie się jeszcze zapowiadana już impreza dla Piotrusia i będzie to z pewnością kolejna duża suma wsparcia na operację. Swoją cegiełkę dorzucą również dzieci ze świetlicy, które sprzedawać będzie w kościele palmy a dochód przeznaczony będzie na tę tak ważną akcję.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.