Reklama [góra]

Podsumowanie V kolejki Chojeńskiej Amatorskiej Ligi Piłki SiatkowejPo ostatniej kolejce, która odbyła się 19.03, poznaliśmy zwycięzcę IV edycji Chojeńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej organizowanej przez Centrum Kultury w Chojnie. Najlepszą drużyną sezonu 2015/2016 okazał się debiutujący w rozgrywkach zespół D&E-Med, który po 3 latach zdetronizował dotychczasowego zwycięzcę poprzednich edycji, drużynę Old Stars. 


Do zakończenia sezonu została jeszcze jedna kolejka, która odbędzie się 30.04, jednak jej wyniki nie wpłyną na pozycję dwóch zespołów, mianowicie wspomnianego zwycięzcy rozgrywek oraz drużyny zamykającej tabelę czyli Libero Chojna, która okazała się największym przegranym tego sezonu (rok wcześniej zajęła II miejsce). Pozostałe zespoły będą walczyć o końcowe miejsca aż do ostatniego meczu. 

Wydaję się że najłatwiejsze zadanie do wykonania ma drużyna Old Stars, której wystarczy bezpośrednia wygrana z Narostem, lub zwycięstwo w 2 innych spotkaniach. Największa batalia będzie się toczyć o III miejsce, gdzie aż 3 drużyny (Narost, Nawodna, Wataha) są o włos od zdobycia brązowego medalu. Przedostatnią pozycję zajmuje drugi beniaminek rozgrywek Widuchowa, która będzie miała niezwykle trudne zdanie, aby wskoczyć o pozycję wyżej, lecz jak to w siatkówce bywa, do póki „piłka w górze” wszystko może się zdarzyć. Jesteśmy przekonani że podczas VI kolejki emocji nie zabraknie, mimo że najważniejsze karty zostały już odsłonięte a niektóre drużyny będą grać o przysłowiową „pietruszkę”, na pewno nie odpuszczą sobie przyjemności aby swoimi wygranymi uprzykrzyć życie rywala i utrzeć mu nosa na koniec sezonu.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.