Reklama [góra]

Eliminacje wojewódzkie XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w Chojnie [foto]


W dniach 22-24 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie była gospodarzem Eliminacji Wojewódzkich XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.
Oddział Zachodniopomorski PTTK w Szczecinie jest organizatorem tej imprezy, a patronat nad eliminacjami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Geblewicz oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.Impreza odbyła się dzięki wsparciu Samorządu Powiatu Gryfińskiego, Nadleśnictwa Chojna i Straży Pożarnej w Gryfinie.

W imprezie brało udział ok. 120 osób wraz z opiekunami ze Szczecina, Pełczyc, Płot, Przecławia, Polic, Chojny, Gryfina, Stołecznej, Lipian, którą otworzył Pan Janusz Zbiorczy z Oddziału PTTK w Szczecinie wraz z Panią dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Edytą Kalarus.

Najlepsi krajoznawcy ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnychz naszego województwa w drużynach 3-osobowych zmierzyli się z testami oraz konkurencjami praktycznymi z krajoznawstwa, topografii, pierwszej pomocy, rozpoznawania roślin oraz ruchu drogowego.

Po oficjalnym otwarciu drużyny uczestniczyły w Marszu na Orientację, pokonując trasę ponad 3 km odnajdując prawidłowe Punkty Kontrolne w terenie, a następnie wszyscy pisali testy krajoznawcze, topograficzne, z ruchu drogowego, pierwszej pomocy. Pierwszy dzień zmagań zakończył się prezentacją pt.: „Zagadkowa ucieczka Waldensa”, w rolę którego wcielił się Andrzej Kordylasiński, jako Detektyw Akor.

Drugiego dnia rozpoczęły się konkurencje praktyczne, czyli rowerowy tor przeszkód, samarytanka, którą oceniał Grzegorz Chmielarz z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie, rozpoznawanie roślin, za którą odpowiadała Agnieszka Kujawska z Nadleśnictwa Chojna, gra azymutowa, rozpoznawanie obiektów województwa zachodniopomorskiego. Po tych konkurencjach egzaminatorzy rozpoczęli podliczanie punktów, natomiast uczestnicy turnieju udali się do Zatoni Dolnej na spacer po Dolinie Miłości. Natomiast wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne z gitarą i piosenką turystyczną przy ognisku z kiełbaskami i pieczonymi jabłkami.

W niedzielę o godz. 10.00 odbyło się podsumowanie i zakończenie Eliminacji Wojewódzkich XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego z udziałem Janusza Zbiorczyka, w-ce dyr. Danuty Antoniewicz i Agnieszki Kujawski z Nadleśnictwa Chojna, która dodatkowo przygotowała nagrody dla najlepszych 3 zespołów w 3 kategoriach wiekowych w rozpoznawaniu roślin.


Przedstawiamy wyniki drużynowe na poszczególnych poziomach wiekowych:

Szkoły podstawowe:
1. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Szczecinie,
2. Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach,
3. Szkoła Podstawowa w Przecławiu
4. Szkoła Podstawowa nr 48 w Szczecinie
5. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szczecinie
6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie,
7. UKKT „Traperzy” Chojna,
8. Szkoła Podstawowa nr 47 w Szczecinie,
9. Szkoła Podstawowa nr 2 w Płotach,
10. UKKT „Traperzy” Chojna (pk),
11. Szkoła Podstawowa w Przecławiu,
12. Szkoła Podstawowa w Stołecznej.

Szkoły gimnazjalne:
1. Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie,
2. Gimnazjum w Chojnie,
3. Gimnazjum nr 29 w Szczecinie,
4. Gimnazjum nr 16 w Szczecinie
5. Gimnazjum w Pełczycach,
6. Gimnazjum w Płotach,
7. UKST „Victoria” w Chojnie,
8. Gimnazjum nr 2 w Policach,
9. Gimnazjum w Policach,
10. Gimnazjum w Lipianach.

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie,
2. Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie,
3. Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie,
4. UKST „Victoria” w Chojnie,
5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie,
6. Liceum Ogólnokształcące w Lipianach.

Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w Finale Centralnym XLIV OMTT_K w Rybniku (województwo śląskie).

Serdeczne podziękowania gospodarzom Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie: Pani Dyrektor Edycie Kalarus, w-ce dyr. Danucie Antoniewicz, pracownikom obsługi za pomoc w organizacji turnieju, Nadleśniczemu Andrzejowi Wysockiemu i Pani Agnieszce Kujawskiej z Nadleśnictwa Chojna, Grzegorzowi Chmielarzowi z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gryfinie za zaangażowanie i wszelką pomoc.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.