Reklama [góra]

Majówki w regionie - imprezy w Chojnie, Cedyni, Moryniu, Mieszkowicach i Trzcińsku Zdroju


Zbliża się majowy weekend, jest to świetna pora na szybki kilkudniowy wyjazd. Długi weekend potrwa aż do wtorku. Dla tych, którzy zostają w regionie, sprawdzamy co będzie się działo podczas majówki. 

Miejski Ośrodek w Moryniu zaprasza na majówkę już 30 kwietnia o godz. 15:00 do miejskiego amfiteatru. W programie występy uczniów z Zespołu Szkół w Moryniu, duetu muzycznego Paula Kurdziel i Sławomir Błęcki oraz orkiestry dętej z Trzcińska Zdroju. Będzie również kontynuacja społecznej akcji "Bezpiecznie po zmroku w gminie Moryń" podczas której rozdawane będą odblaskowe gadżety. Oprócz tego organizatorzy przygotowali atrakcję dla dzieci oraz stoiska gastronomiczne z grillem, napojami i słodyczami. 

W sobotę 30 kwietnia majowy piknik odbędzie się w Trzcińsku Zdroju. Na scenie amfiteatru miejskiego odbędą się warsztaty malarskie a wieczorem plenerowa zabawa taneczna i koncert disco polo Model MT & Modelinka. Z kolei 3 maja w kościele pw. MBNP odbędzie się msza święta z ojczyznę i koncert kapeli Borowiny. 

Na majówkę zaprasza również gmina Cedynia. 2 maja od godz. 15:00 trwać będzie piknij majowy w Żelichowie z okazji Dnia Flagi RP. 

W Chojnie majówkę zaplanowano na Święto Konstytucji 3 Maja. Oficjalna część uroczystości rozpocznie się w kościele pw. Świętej Trójcy, następnie w południe pod pomnikiem okolicznościowe przemówienie wygłosi burmistrz Adam Fedorowicz, złożone zostaną również kwiaty. Od godz. 13:00 trwać będzie majówka na placu zielonym, w programie pokazy OSP, występy wokalistów, zamki dmuchane, malowanie twarzy oraz gry i zabawy.

W Mieszkowicach uroczystości związane ze Świętem Konstytucji 3 Maja będą miały podniosły charakter i odbędą się w asyście wojska. Następnie od godz. 14:30 na Placu Wolności trwać będą występy artystyczne. Burmistrz Mieszkowic przygotował również patriotyczne niespodzianki dla mieszkańców.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.