Reklama [góra]

Nowi druhowie zasilą jednostki w gminach Mieszkowice, Moryń i Cedynia


O 35 osób zwiększy się liczba druhów w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gmin Chojna, Mieszkowice, Moryń i Cedynia. W miony weekend odbyły się egzaminy praktyczne, które zakończyły miesięczny okres szkoleń dla przyszłych strażaków. 


Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie przeprowadzili szkolenie podstawowe dla strażaków - ratowników OSP w dniach od 18 do 24 kwietnia. Nowi druhowie mogą już brać udział w działaniach ratowniczo - gasniczych. 


W szkoleniu wzięli udział strażacy-ochotnicy z terenu gmin Chojna, Mieszkowice, Moryń i Cedynia. Jego celem było przygotowanie druhów do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Egzamin przeprowadziła komisja powołana przez pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Gryfinie. Kurs zakończyło z wynikiem pozytywnym 35 druhów. 
Po zakończeniu egzaminu odbyło się podsumowanie i wręczenie zaświadczeń o ukończeniu kursu dokonane przez Dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gryfinie mł. bryg. Sławomir Michalski.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.