Reklama [góra]

Powiat znów inwestuje, będzie remont trzech ulic w Gryfinie


W maju ruszy remont trzech gryfińskich ulic - Armii Krajowej, 9 Maja i Pomorskiej, którymi prowadzony jest ruch tranzytowy z drogi krajowej nr 31. Wartość robót wynosi ponad 6 milionów złotych. 

Zarząd Powiatu w Gryfinie podpisał umowę ze spółką BudimexS.A. we wtorek 26 kwietnia. 

- Przedsięwzięcie, dzięki skutecznie złożonemu wnioskowi przez Powiat, uzyskało dofinansowanie z budżetu państwa w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" w wysokości 3 mln zł. Udział finansowy w zadaniu zadeklarowała również Gmina Gryfino w wysokości do 10% wartości całej inwestycji. Roboty rozpoczną się w połowie maja i potrwają do 15 października - informuje Arkadiusz Durma, NaczelnikWydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Gryfinie. 

Program, z którego pochodzić będzie cześć dofinansowania inwestycji w Gryfinie, jest kontynuacją Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. "schetynówek". W ubiegłych latach w ramach "schetynówek" Powiat przebudował m.in. trasy tranzytowe w Mieszkowicach oraz Chojnie.
Łączne koszty inwestycji zrealizowanych na drogach powiatowych, z udziałem wspomnianych środków, wynoszą już blisko 20 mln zł.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.