Reklama [góra]

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy


I Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, których głównymi organizatorami są Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze oraz Straż Miejska w Gryfinie odbędą się w piątek 15 kwietnia na gryfińskim nabrzeżu. 

Wydarzenie te ma na celu wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania, ale nie tylko. Mistrzostwa to głównie połączenie zmagań szkół podstawowych, gimnazjalnych a także ponadgimnazjalnych, świetna okazja do nauki z odrobiną rywalizacji.

Wydarzenie przez ostatnie cztery lata odbywało się cyklicznie pod nazwą Gminne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, w tym roku organizatorzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom aktywizując wszystkie gminy z terenu powiatu Gryfińskiego.


Według wstępnych obliczeń, w tegorocznych mistrzostwach udział weźmie ponad 100 osób we wcześniej wspomnianych trzech kategoriach wiekowych. Reprezentanci wyłonieni podczas eliminacji rejonowych, będą reprezentowali swoją gminę w dniu powiatowego finału.

Jest, o co walczyć! Na wygraną drużynę czeka zasłużony puchar przechodni Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy ufundowany przez włodarzy wszystkich gmin z powiatu Gryfińskiego, torby medyczne zakupione przez Starostę Powiatowego, gadżety ufundowane przez patronatów wydarzenia, ale co najważniejsze tytuł najlepszego zespołu w roku 2016.
Całym zawodom towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje aktywizujące również obserwatorów wydarzenia.

I Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy uzyskały Patronat Honorowy Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepy, Starosty Powiatu Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego oraz Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.