Reklama [góra]

Rozpoczęcie Sezonu Spławikowego Koła ODRA CHOJNA


W niedzielę 17 kwietnia na Wyspie Puckiej w Szczecinie chojeńskie Koło Wędkarskie ODRA Chojna zainaugurowało sezon wędkarski spławikowy. 

Tego dnia Wyspa Pucka było mocno oblegana przez wędkarzy gdyż swoje zawody rozgrywali również zawodnicy z Koła Sumik Police i Koła Lipień ze Szczecina. Wyspa Pucka w tym okresie sezonu jest jednym z lepszych łowisk w naszym regionie jeżeli chodzi o żerowanie ryb. Ponadto łowisko to ze względu na rybostan co roku jest areną zmagań wędkarzy w szczecińskiej lidze spławikowej. 

Niedzielny poranek przywitał zawodników chłodnym wiatrem i deszczem. Zmagania wędkarzy rozpoczęły się o godzinie 9:30 i trwały cztery godziny. W tym czasie zawodnicy łowili głównie krąpia i płoć ale trafiały się również leszczyki po 700-800 g. Po ostatnim sygnale sędziego komisja sędziowska przystąpiła do ważenia złowionych ryb. Najlepszy tego dnia okazał się Paweł Bucyk z wynikiem 10.770 g., drugie miejsce przypadło dla Michała Sarby 8.180 g., trzecie miejsce zajął Marcin Przybyła 6.230 g. Po podliczeniu wyników i wręczeniu pucharów zawodnicy udali się na gorący poczęstunek.


Źródło, fot.: PZW Odra

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.