Reklama [góra]

Sygnał od czytelników: Ścieki z kanalizacji wpływają wprost do Odry?


Z rury znajdującej się tuż przy brzegu Odry w Krajniku Dolnym wprost do rzeki wypływa substancja o nieprzyjemnym zapachu. 

- W załączeniu przesyłam zdjęcia wykonane w miejscowości Krajnik Dolny, po lewej stronie mostu. Na zdjęciach widać jak ścieki wpływają wprost do Odry. W odległości kilkunastu metrów czuć smród ścieków. Jeżeli to nie problem prosił bym o interwencję w tej sprawie - napisał do nas mieszkaniec miejscowości. 


Sprawę zgłosiliśmy w Urzędzie Miejskim w Chojnie oraz Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Szczecinie. 

- Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chojnie informuje, że temat wypływającej zabrudzonej wody do rzeki Odry został przekazany do GDDKIA Rejon Lipiany który jest właścicielem urządzeń oczyszczających wody opadowe. W okolicach zjazdu z mostu zlokalizowany jest system studni oczyszczania ścieków drogowych z których podczyszczone ścieki wyrzutem okazanym na zdjęciu odprowadzane są wody opadowe do rzeki. Obecnie pracownicy Rejonu w Lipianach prowadzą czynności sprawdzające skąd w wodzie pojawiły się obce zanieczyszczenia - informuje nas Dariusz Skrycki z Urzędu Miejskiego w Chojnie. 

Do tematu na pewno jeszcze powrócimy. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.