Reklama [góra]

Uruchomią syreny i uczczą pamięć ofiar katastrofy


W niedzielę 10 kwietnia w całej Polsce odbędzie się trening uruchamiania systemów alarmowych. Syreny zostaną uruchomione o godzinie 8:41.

- Informuję, że w dniu 10 kwietnia 2016 r., o godzinie 8.41 odbędzie się trening uruchamiania syren alarmowych zainstalowanych na terenie powiatu w okresie jednej minuty. Celem treningu jest wyrażenie pamięci i uhonorowanie ofiar katastrofy smoleńskiej z dnia 10 kwietnia 2010 roku - informuje nas Krzystof Krawczyk Kontroler Tecniczny z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Gryfinie.

10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41 doszło do katastrofy polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku. W katastrofie zginęło 96 osób, wśród nich prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski a także wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Premiera, szefowie instytucji, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące i załoga samolotu, stanowiący delegację na uroczystości związane z 70. rocznicą zbrodni katyńskiej. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.