Reklama [góra]

"Ważny jest zespół redakcyjny i czytelnicy" - redaktor naczelny chojna24.pl w programie TVP3 Szczecin


O tym jak ważny jest zespół tworzący redakcję portalu mówił redaktor naczelny chojna24.pl w programie "Popołudnie z TVP3 Szczecin" w Telewizji Polskiej. 

20 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolności Prasy. Z tej okazji do programu realizowanego na żywo zaproszony został Paweł Sławiński z naszego portalu oraz Przemysław Plecan z 7 Dni Gryfina.

fot. TVP Szczecin
Oprócz aktualnych newsów, rozmawiano również o pracy w regionalnych mediach. Paweł Sławiński w rozmowie z prezenterami TVP Szczecin podkreślił, że w tworzeniu portalu ważny jest zespół redakcyjny i nasi czytelnicy.

-  Nasz portal istnieje od wielu lat i czytelnicy bardzo nam pomagają w jego tworzeniu. Często jest tak, że otrzymujemy informację od nich, a następnie wysyłamy ekipę reporterów (...)

W dalszej części programu rozmawiano o obiektywizmie mediów

- Myślę, że w regionalnych mediach obiektywizm jest kwestią dyskusyjną. Nie chodzi tylko o naciski, być może w niektórych miejscowościach się takie zdarzają, my się z czymś takim nie spotkaliśmy. Ważne jest aby media tworzył zespół redakcyjny, zespół, który różni się światopoglądowo. Każdy z nas ma jakieś idee, własne zdanie, te pomysły się ścierają i wychodzi obiektywny materiał. (...) Portale internetowe działają podobnie jak telewizja, są dynamiczne, jeżeli materiał poszedł (z jednej strony -red.) należy szybko to nadrobić i przedstawić opinię każdej zainteresowanej strony aby czytelnicy mogli się z tym zapoznać i sami wyrobić własną opinię. 

Chojna24.pl to pierwszy portal powiatu gryfińskiego. Od wielu lat współpracujemy z największymi ogólnopolskimi mediami. Codziennie czyta nas kilka tysięcy czytelników.

Nagranie z programu można obejrzeć na stronie internetowej TVP3 Szczecin.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.