Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Karate Kyokushin

W minioną sobotę 2 kwietnia w Złocieńcu odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży (WOM) w Karate Kyokushin dla dzieci do 15 roku życia.

W tegorocznym turnieju udział wzięło ponad 300 zawodników z kilkunastu ośrodków województwa zachodniopomorskiego. Rozegrano kategorie kumite (walka) oraz kata (prezentacja technik). Do udziału w Olimpiadzie zgłoszona została 14 osobowa reprezentacja UKS Karate Kyokushin Moryń. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając łącznie 11 medali.

Wyniki naszych zawodników:
Adamczewski Marcel – I miejsce w walkach młodzików 14 – 15 lat
Wiergowska Wiktoria – I miejsce w walka 12 – 13 lat
Gibowski Daniel I miejsce w walkach oraz I miejsce w kata kadetów 12- 13 lat
Przybył Piotr – I miejsce w walkach lekki kontakt chłopców 10 – 11 lat
Przybył Maciej – II miejsce w kata oraz III miejsce w walkach kadetów młodzików 14 – 15 lat
Florczak Vanessa – II miejsce w kata dziewczynek 10 – 11 lat
Iwaniak Karolina – II miejsce w kata kadetek 12 – 13 lat
Białek Oliwia – II miejsce w prezentacji technik dziewczynki 8 lat
Rozkrut Kinga – III miejsce w kata kadetek 12 – 13 lat

Do tych wyników trzeba dodać również punkty zdobyte przez zawodników, którzy uplasowali się na miejscach od IV do VI (czekamy na końcowy komunikat organizatora i Zachodniopomorskiej Federacji Sportu). W tej grupie znaleźli się: Adamczewska Olga, Rados Igor, Rados Kalina, Matoszko Kacper oraz Kijana Martyna.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom sukcesu. Wyjazd na zawody sfinansowany został z dotacji przyznanej z Gminy Moryń.