Reklama [góra]

Agrochem i Grupa Azoty potwierdzają: będzie wielomilionowa inwestycja w Chojnie [foto]


Przedstawiciele Grupy Azoty i Agrochemu potwierdzili plan inwestycyjny dla bazy w Chojnie, jeszcze w tym roku, powstanie modułowa baza składowania RSM wraz z kolektorem pośredniczącym w szybkim rozładunku nawozu prosto z wagonów kolejowych oraz bardzo duże magazyny na nawozy sypkie. 


Największy w Polsce i drugi w Europie producent nawozów sztucznych zainwestuje w Chojnie kilka milionów złotych. O planach firmy Agrochem, która należy do Grupy Azoty, pisaliśmy w artykule  Grupa Azoty inwestuje w Chojnie.

W czwartek firma na terenie bazy w Chojnie zorganizowała spotkanie dla rolników. Głównym tematem były techniki stosowania RSM - nowoczesnego nawozu używanego w rolnictwie. Rolnicy poza informacjami teoretycznymi, dotyczącymi stosowania i wyliczanka dawki, mogli zobaczyć jak łatwo można w warunkach własnego gospodarstwa sprawdzić jakość nawozu. Zorganizowano tez pokaz rozlewu cieczy roboczej, rolnicy mogli porównać różne metody aplikowania RSM. Poczęstunek na spotkaniu zapewniły panie z KGW Krzymowianki.


- Przedstawiciele Grupy Azoty i Agrochemu potwierdzili plan inwestycyjny dla bazy w Chojnie, wielomilionowa inwestycja jeszcze w tym roku, powstanie modułowa baza składowania RSM wraz z kolektorem pośredniczącym w szybkim rozładunku nawozu prosto z wagonów kolejowych oraz bardzo duże magazyny na nawozy sypkie - informuje nas Rafał Skrzypek z firmy Agrochem. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.