Reklama [góra]

/center>

Będą nowe atrakcje na plaży w Moryniu [video]


Plaża miejska w Moryniu jako jedyna w całym powiecie gryfińskim ma status kąpieliska. Oznacza to, że w pełni bezpiecznie można korzystać z tego akwenu, kąpiący się będą pod czujnym okiem ratowników. Gmina już powoli szykuje się do nowego sezonu. 

Plaża nad jeziorem Morzycko jest miejscem, które cieszy się największą popularnością w regionie wśród osób, które chcą wypocząć nad wodą. W tym roku gmina Moryń wspólnie z nowym inwestorem ma zamiar jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę dla gości.


- Planujemy wiele zmian aranżacji samego lokalu, jak również jego otoczenia. Stworzony będzie specjalny kącik zabaw dla dzieci, postawimy profesjonalną trampolinę, a z biegiem czasu zamierzamy ustawić zjeżdżalnie wodne. Mając na uwadze wygodę naszych gości, będziemy oferować wypożyczanie leżaków oraz koszy plażowych. Wszystko o czym mówię jest tylko zwiastunem wielkich zmian na plaży moryńskiej. Sprawimy, ze będzie to wyjątkowe miejsce, jakiego jeszcze w Moryniu nie było - mówi nam Piotr Szymański, menadżer gastronomii w firmie Pol-Mark, która została nowym dzierżawcą obiektu na plaży.W związku z tym, iż poprzedniemu dzierżawcy skończyła się umowa, został rozpisany nowy przetarg. W ubiegłych latach z tytułu dzierżawy baru na plaży do gminnej kasy wpływało 5 tys. złotych netto rocznie. Firma, która wygrała przetarg zaoferowała blisko 30 tysięcy złotych.

- Rozpoczęliśmy pracę pielęgnacyjne, wszystko po to aby bezpiecznie i czysto można było spędzić u nas czas. Wstawiamy nowe elementy na plaży, przede wszystkim patrząc głównie na dzieci, które będą przebywały z rodzicami. W miejscu starego placu zabaw stanie trampolina. Powstanie również osobna budka z lodami i goframi, tak aby dzieci nie musiały czekać w kolejkach - informuje burmistrz Józef Piątek.

Najbliższa impreza na plaży w Moryniu już 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka. 17 czerwca zaplanowano "Beach Pary" a dzień później "Rozpoczęcie lata".

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.