Reklama [góra]

/center>

Będzie redukcja etatów nauczycieli i nowy oddział przedszkolny w Chojnie [video]


Pierwszy etap przygotowań do nowego roku szkolnego zakończony, nauczyciele pracujący w gminie Chojna niekoniecznie są jednak być z tego powody szczęśliwi. Zatwierdzony przez burmistrza arkusz organizacyjny na nowy rok szkolny przynosi im spadek liczby etatów.

Arkusze organizacyjne na nowy rok szkolny dla szkół i przedszkoli którym gmina Chojna jest organem prowadzącym, zostały zatwierdzone przez burmistrza Gminy i Miasta Chojna Adama Fedorowicza 29 kwietnia bieżącego roku.

O zmiana wynikających z dostosowania organizacji organizacji szkół do zmian ustawodawczych poinformował na środowej konferencji prasowej, dyrektor Administracji Szkół i Infrastruktury w Chonie, Pan Wacław Gołąb (na zdjęciu).

- Na dzień 31 marca 2016r. ogólna liczba etatów wynosiła 177,6. Na nowy rok szkolny liczba etatów pedagogicznych będzie wynosiła 169,69. Różnica wynosi więc 7,37 etatu. - informuje dyrektor ASiISu.

Po tym jak została cofnięta reforma nakazująca sześciolatkom pójścia do szkoły, na terenie gminy zostaną utworzone dwie pełne samodzielne oddziały klasy I (w SP Nr 2 w Chojnie) oraz dwa oddziały klasy I jako odziały połączone z klasą II (SP Brwice i SP Nawodna).

Przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Chojnie zostanie również utworzony nowy oddział przedszkolny. Jest to wynik porozumienia z rodzicami oraz reakcja na brak miejsc w innych przedszkolach w gminie.

Pełne nagranie z zapisu konferencji prasowej można obejrzeć na naszym kanale youtube oraz w artykule Zobacz nagrania z konferencji prasowej władz Chojny.

Poniżej nagranie zawierające fragmenty XXI sesji Rady Miejskiej w Chojnie, dotycząc dyskusji na temat szkół. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.