Reklama [góra]

/center>

Burmistrz Chojny odpowiada na pytania dotyczące mieszkania w Krajniku Górnym


Burmistrz Chojny Adam Fedorowicz podczas konferencji prasowej władz miasta odwołał się do postawionych mu zarzutów odnośnie jego mieszkania w Krajniku Górnym. Temat od kilku miesięcy wzbudza spore kontrowersje. 

Od 26 lutego 1998 roku Adam Fedorowicz wynajmuje od gminy mieszkanie komunalne w Krajniku Górny. Wcześniej, bo od 1 grudnia 1996, umowa na najem mieszkania zawarta była na małżonkę burmistrza, byłą dyrektor wspomnianej szkoły. Mieszkanie jest częścią obiektu, posiada jednak osobne wejście, niezależne media i jest wyodrębnione od budynku. Do mieszkania przynależna jest część strychu oraz piwnica i komórka znajdująca się w części budynku gospodarczego.

Burmistrz w wydanym przez siebie oświadczeniu informuje, że w trakcie jego mieszkania w obiekcie funkcjonowała najpierw szkoła publiczna a następnie społeczna. Ostatecznie, placówka zakończyła swoją aktywność w roku 2007. Następnie, w latach 2010 - 2013 nastąpiło przekształcenie części budynku na Polsko-Niemieckie Centrum Kształcenia i Spotkań Młodzieży w ramach projektu Interreg IVA.

- Od początku podjętej inwestycji przyjęto założenie, że mieszkanie w którym mieszkam z rodziną zostanie wyłączone z realizacji projektu. Tym samym żadne nakłady związane ze wspomnianą inwestycją nie dotyczyły zajmowanego prze zemnie mieszkania. - pisze w oświadczeniu Adam Fedorowicz.

Zgodnie z uchwałą Nr XX/158/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 r., burmistrz ma prawo wykupienia zajmowanego przez siebie lokalu, dlatego w lipcu 2012 roku złożył wniosek o wykup tego mieszkania na własność jako udział w tej nieruchomości.

- Mając jednak świadomość realizowanej inwestycji unijnej oraz niejednoznaczną opinię Dyrektora wydziału Certyfikacji i Funduszy Europejskich Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, zdecydowałem się wstrzymać z wykupieniem mieszkania do zakończenia trwałości projektu (czyli po 5 latach od zakończenia inwestycji). - kończy swoje oświadczenie burmistrz.

Sprawa mieszkania komunalnego była poruszana na ostatniej sesji Rady Miejskiej, informowaliśmy o tym w artykule Awantura o mieszkanie komunalne burmistrza Chojny.

Pełne nagranie z zapisu konferencji prasowej można obejrzeć na naszym kanale youtube oraz w artykule Zobacz nagrania z konferencji prasowej władz Chojny.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.