Reklama [góra]

Co Przyniesie Weekend? Nadzieje na awanse i widma spadku


Piłkarskie rozgrywki wkroczą w ważną i decydującą fazę. Ten weekend to kolejne kolejki w poszczególnych ligach w regionie, od juniorów po IV ligę piłki nożnej. 

IV liga : 
Olimp Gościno - Odra Chojna (godz 16:00)
Aby myśleć o utrzymaniu podopieczni Pawła Zatorskiego muszą po raz kolejny w tej rundzie zdobyć trzy punkty. Losy biało-zielonych i tak są nie pewnie, wszystko przez  reorganizacja lig piłkarskich która jest od dawna przygotowana. Czy Chojeński Klub spadnie? Tego dowiemy się po zakończeniu obecnego sezonu, a więc nie wszystko niestety jest w nogach piłkarzy, bardzo dużo zależy od działaczy PZPN. Czysto teoretycznie z ligi odpadną dwa zespoły, może się jednak zdarzyć, że w wyniku zmian spadnie aż 6 ekip.

Wojewódzka Okręgówka: 
Intermarche-Rega Trzebiatów - Morzycko Moryń (godz. 16.00)
W pierwszym meczu na przeciwko siebie zagra dokładnie 5 oraz 4 zespół. W tabeli Rega ma 42 punkty a Morzycko 54 pkt. Niewątpliwie kibiców w Trzebiatowie czeka interesujące spotkanie.

Zorza Dobrzany - Energetyk Gryfino (godz. 17.00)
Lider Okręgówki, Energetyk Gryfino, jest zdecydowanym faworytem w meczu z Zorzą, która znajduje się dopiero na 14 pozycji. Tylko jakieś niespodziewanie zdarzenie i przypadek może zabrać Energii kolejny komplet punktów.

Regionalna Okręgówka:
Orzeł Trzcińsko-Zdrój - Klon Krzęcin
Mieszko Mieszkowice - Czarni Lubanowo
Mechanik Warnice - Zieloni Zielin.

A klasa: 
Najciekawsza para 21 kolejki to mecz  Ogniwo Babinek - Czcibor Cedynia, czyli starcie lidera z wiceliderem. Smaczku dodaje fakt, że różnica punktów wynosi jedynie 6 oczek. Jeśli Czcibor pokonał by gospodarzy, końcówka sezonu będzie jeszcze ciekawsza. Natomiast jesli wygra Ogniwo, piłkarze z Babinka przybliżą się do awansu do Okręgówki .

Na dole tabeli bezpośredni pojedynek w walce o pozostanie w lidzie stoczą LUKS Krzywin i Czarni Czarnówko. Pięć punktów przewagi nad ostatnią pozycją ma ŁUKS. Drużyna która zdobędzie komplet oczek wciąż będzie miała nadzieje na pozostanie w tej klasie rozgrywkowej.

Pozostałe pary:
Goplana Żabów - Chrobry Lisie Pole
Witniczanka Witnica - Rurzyca Nawodna
KP Przecław - Zryw Kołbaskowo
Iskra Banie - Łabędź-GryfHurt Widuchowa
Pro-Team Żarczyn - Unia Swochowo

B klasa: 
Gryf Nowelin, który na trzy kolejki przed końca mam 14 pkt przewagi nad drugim miejscem jest niemal pewny swojego awansu do klasy A. Jedyna walka rozgrywa się jeszcze o podium o które grają: Korona Kłępicz, Sekwoja Brwice i Odra Czelin .

Pary 16 serii gier :
Sokół Różańsko - Sekwoja Brwice
Zryw Góralice - Korona Klępicz
Odra Czelin - Błękitni Białęgi
Tywa Swobnica - Olimpia Troszyn

Juniorzy: 
Odra Chojna - Zorza Dobrzany (godz. 11.00)

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.