Reklama [góra]

Dzień dawcy szpiku w Gminie Moryń


W niedzielę 22 maja na terenie Gminy Moryń w Sołectwach: Bielin, Gądno, Mirowo, Klępicz, Witnica oraz w Moryniu odbyła się akcja Dzień Dawcy Szpiku pod hasłem ,,I Ty Możesz Uratować Komuś Życie!”. W akcję zaangażowali się sołtysi, rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich oraz mieszkańcy gminy. 

Podczas akcji do grona potencjalnych dawców dołączyło 80 osób w tym w miejscowości Bielin zarejestrowało się najwięcej osób, bo aż 23 osoby, w miejscowości Klępicz 17 osób, w miejscowości Moryń 17 osób, w miejscowości Witnica 16 osób, w miejscowości Mirowo 7 osób. Jest to spora ilość osób jak na pierwszą tego typu akcję organizowaną na naszym terenie. Mamy nadzieję że takim działaniem zwiększymy świadomość mieszkańców i następnym razem zarejestrujemy większą ilość osób.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować sołtysom ww. sołectw oraz wszystkim wolontariuszom którzy w tym dniu prowadzili tę akcję, Burmistrowi Gminy Moryń oraz wszystkim osobom które przyszli się zarejestrować i być może podarują komuś życie, oraz tym który chcieli się zarejestrować lecz wiek (powyżej 55 lat) lub przebyte choroby wykluczyły ich z tej możliwości.

Kochani bez was to by się nie udało jeszcze raz serdeczne dziękuje!

Sołtys Sołectwa Bielin Anna Sobczyńska

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.