Reklama [góra]

Emocjonująca końcówka sezonu - "Co przyniesie weekend?"


Emocjonująca końcówka sezonu w piłkarskich ligach. Sprawdzamy co będzie się działo na boiskach i stadionach w nachodzący majowy weekend 20-22 maja.

IV liga

Chyba największy ból głowy mają działacze i sympatycy Odry Chojna. Sytuacja zrobiła się ciężka po ostatniej porażce ale nie bez wyjścia. Nadzieją na utrzymanie się w obecnej lidzie jest zdobywanie punktów do końca bieżących rozgrywek. W sobotę o godz 15:30 Odra zmierzy się z Jeziorakiem Szczecin.

Wojewódzka Okręgówka

W sobotę o godz. 16.00 na stadionie miejskim w Gryfinie odbędzie się mecz o mistrzostwo Szczecińskiej Klasy Okręgowej pomiędzy miejscowym Energetykiem a Iskrą Golczewo. Będzie to ważny pojedynek z jednego powodu - sobotnia wygrana zapewni im awans.
Godzinę później w Moryniu, Morzycko zagra z Pomorzanin Nowogard, choć prawdopodobnie mecz nie dojdzie do skutku, goście znani są z oddawania pojedynków walkowerem.

Regionalna Okręgówka
Mecz w Reczu pomiędzy Remorem i Orłem Trzcińsko-Zdrój to bój o przeżycie i nadzieje na pozostanie w okręgówce. Będzie to bezpośredni pojedynek strefy spadkowej, zdobywca trzech oczek choć na kolejkę oddali od siebie widmo spadku to niżej klasy.
W Lubanowie Czarni zagrają z Białymi Sądów. Gospodarze potrzebują kompletu punktów aby umocnić  się na fotelu lidera inny wynik niż zwycięstwo będzie niespodzianką czarni powinni wykorzystać atut  własnego boiska .
Mieszko Mieszkowice jedzie na mecz do Krzęcina zagrać z Klonem. To bardzo ciekawie starcie z dwóch powodów - różnicy punktowej pomiędzy zespołami i sytuacja, szansą awansu lekko w górę tabeli oraz zagrożeniem wylądowania blisko miejsc spadkowych.
Do Zielina przyjadą Błękitni Pniewo. Goście walczą o podium a Zieloni o spokojny byt,  ciężko wskazać faworyta jednak patrząc na tabele jest nim Błękit.

A klasa

W tej klasie rozgrywkowej wszystko wydaje się jasne, po mistrza zmierza Ogniwo Babinek z przewagą 8 i 9 punktów znajdujących się drużyn na "pudle" czyli KP Przecław i Czcibor Cedynia. W 22 serii gier najciekawiej może być w Przecławiu gdzie miejscowym Klub Piłkarski zagra z Cedyńskim Czciborem, z pewnością wspomniane  drużyny liczą na utratę punktów lidera. Tylko w taki sposób, któraś z nich przedłuży sobie szanse na walkę o ligę okręgową. Tymczasem Ogniwo jedzie do Swochowa a tam Unia nie powinna postawić trudnych warunków dla piłkarzy z Babinka.

Pozostałe mecze: Chrobry Lisie Pole-Witniczanka Witnica, Rurzyca Nawodna-Pro-Team Żarczyn, Czarni Czarnówko-Iskra Banie, Łabędź-GryfHurt Widuch.-Goplana Żabów , Zryw Kołbaskowo -LUKS Krzywin.

B klasa

Gyf Nowilin jest nie zagrożonym triumfatorem ligi, który tym razem zagra z Odrą Czelin. Pozostałe mecze: Błękitni Białęgi - Zryw Góralice, Korona Klępicz  - Tywa Swobnica, Olimpia Troszyn - Sokół Różańsko. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.